Blogas

Automobilis iš pirmojo savininko – ar verta tokį pirkti?

Kurio autorius 13/03/2019

Teoriškai neturėtų kilti abejonių dėl atsakymo į šį klausimą. Akivaizdu, kad kuo automobilis naujesnis, tuo mažesnė rizika, kad su juo kažkas blogai. 

Galimybė įsigyti automobilį iš pirmųjų savininkų ypač tinka tiems, kurie dėl riboto biudžeto negali įpirkti naujos mašinos, tačiau bent kelerius ateinančius metus svajoja važinėti rūpesčių nekeliančia transporto priemone. Tačiau problema ta, kad posakis „iš pirmojo savininko“ gali reikšti skirtingus dalykus.

Kodėl automobilis iš pirmų rankų yra geras pasirinkimas?

Prieš daug metų buvo populiaru juokauti apie tai, kaip naujus automobilius įsigiję žmonės dar daug mėnesių jais važinėdavo nenuplėšę nuo sėdynių apsauginės plėvelės. Šis vaizdinys, nors gerokai perdėtas, puikiai iliustruoja teiginį, kad žmonės linkę perdėm rūpintis savo naujai įsigytais automobiliais. Būtent tai ir yra pirmasis argumentas, kodėl vertėtų automobilį pirkti iš pirmojo savininko.

Antrasis tokį pasirinkimą pagrindžiantis argumentas yra tai, kad iš „pirmųjų rankų“ įsigytų automobilių istorija yra užfiksuota dokumentuose. Žinoma, tai naudinga tuo atveju, jei savininkas nepamiršo reguliariai lankytis (įgaliotame) autoservise.

Taip yra teoriškai. Tačiau ar visa tai galioja praktikoje? Automobilių pardavėjai puikiai žino, kad automobilis „iš pirmojo savininko“ yra tikras klientų magnetas, ir šiuo faktu jie naudojasi be jokių skrupulų.

Įdomu tai, kad frazė „iš pirmųjų savininkų“ yra tokia patraukli ir viliojanti klientus, kad kai kurie automobilių pardavėjai ja pagrindžia visą savo verslo strategiją.

Ką gi sąvoka „pirmasis savininkas“ gali reikšti?

Teoriškai tai reiškia, kad asmuo, įsigijęs automobilį iš salono, yra faktinis pirmasis to automobilio savininkas, ir dabar jis pageidauja šį automobilį parduoti. Praktikoje minėtasis „pirmasis savininkas“ tą ir reiškia, bet tik ne Lietuvoje. Taigi prieš atsidurdamas pas „pirmąjį savininką“, automobilis įprastai pereina per keletą rankų (Vokietijoje, Nyderlanduose ar kitoje šalyje, iš kurios buvo importuotas automobilis).

Tačiau yra dar šis tas. Kartais frazė „pirmasis savininkas“ auto-moto skelbimuose tėra paprasčiausias būdas potencialių pirkėjų dėmesiui patraukti. Tai neturi nieko bendra su tiesa. Žinant, kad šiuolaikinės automobilių skelbimų svetainės yra paremtos internetinėmis formomis, kuriose paprasčiausiai prašoma pasirinkti / paspausti atitinkamus atsakymų variantus, pardavėjas visuomet gali pasiteisinti, kad padarė žmogišką klaidą…

Patikra kaip aukščiausia pasitikėjimo forma

Ar norėtumėte įsigyti automobilį iš pirmojo savininko? Atminkite riboto pasitikėjimo taisyklę. Ne veltui liaudyje sakoma: „Pasitikėk, bet patikrink“. Ypač atsižvelgiant į tai, kad prieš ketverius metus bendrovės „Motoraporter“ atliktas tyrimas parodė, kad net 80 proc. parduodamų automobilių buvo patekę į eismo įvykį. Apibendrinant, Lenkijos naudotų transporto priemonių rinkoje pasitaiko ne tik automobilių po nedidelio arba kapitalinio remonto, bet taip pat automobilių su atsuktais odometrais ir tokių, kurie melagingai įvardijami kaip atkeliaujantys iš „pirmųjų rankų“.

Nemalonu, tiesa?

Norite įsigyti automobilį iš pirmojo savininko? Patikrinkite faktinę automobilio istoriją

Jei jums kyla abejonių dėl to, ar jus dominanti transporto priemonė iš tiesų atkeliaus iš pirmojo savininko, imkitės visų įmanomų priemonių, kad kuo labiau sumažintumėte riziką įsigyti brokuotą prekę. Vienas iš veiksmingiausių būdų automobiliui patikrinti – surinkti visą prieinamą informaciją, patikrinus automobilio VIN numerį.

Summary
Suma komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *