Visos

Demonstracinis automobilis – ar verta?

27 gegužės 2014

Kai įgimtas noras taupyti neapleidžia (suintensyvėja?) ir susikrovus pirmąjį milijoną, naujos transporto priemonės paieškos veda ne į automobilių saloną, o į jo prieigas – ten, kur gražiai išrikiuoti, visuomet nuplauti ir prižiūrėti stovi demonstraciniai automobiliai (čia tie, kuriuos visi rimtai atrodantys gali išmėginti bandomojo važiavimo metu).


Ar tai vertas dėmesio pirkinys? Pabandykime išrikiuoti argumentus.

Techninė būklė. Akivaizdu, kad niekas kitas nauju automobiliu nepasirūpins taip gerai, kaip įgaliotojo atstovo meistrai. Gamintojai visuomet reikalauja, kad jų atstovybėse įrankiai, programinė įranga ir meistrų kvalifikacija būtų tinkami bet kuriam modeliui prižiūrėti ar remontuoti. Dažniausiai tam naudojamos tik originalios dalys, aptarnavimai visuomet atliekami laiku.

Užkliūti čia gali tik (dažniausiai) smulkūs kėbulo pažeidimai. Priežastis paprasta – automobilis skirtas bandymams, todėl jį vairuojančių žmonių kontingentas labai įvairus. Pirmą kartą vairuodami tokį modelį jie gali neįvertinti atstumo iki kitų transporto priemonių ir lengvai brūkštelti kėbulą. Lyg ir nieko baisaus, tiesiog reikia turėti tai omenyje.

Jetta

Eksploatavimo intensyvumas. Pabandykite save įsivaizduoti už, tarkime, Volkswagen Golf GTI vairo. Automobilis svetimas, bakas pilnas, turite gerą pusvalandį laiko. Tikriausiai tas 30 minučių praleisite ne matuodamas bagažinės tūrį ar bandydamas išsiaiškinti, iš ko gi pagaminta keleivio durelių apdaila. Taip taip – bandomieji automobiliai tam ir yra „bandomieji“, kad jais butų galima važiuoti greitai ar kartais netgi ekstremaliai.

Kas jums iš to? Visų pirma, įvertinkite dažnai keičiamų, besidėvinčių dalių (padangų, stabdžių trinkelių) būklę. Būkite kritiškas pavarų dėžės, sankabos ar iš po variklio gaubto sklindantiems garsams. Mažai tikėtina, kad tokių bus, bet visgi…

Garantija. Dažniausiai demonstraciniai automobiliai keičiami kas 6-12 mėnesių, todėl jiems vis dar galioja gamintojo garantija. Ir jokių nemalonių netikėtumų dėl to, kad automobilis buvo prižiūrimas netinkamai, t.y. papildomų sąlygų, dėl kurių garantija galėtų nustoti galiojusi.

Kaina. Keista, tačiau pagrindinis argumentas, dėl kurio šovė mintis apsvarstyti demonstracinio automobilio pirkimo idėją, gali būti gana silpnas. Kodėl? Todėl, kad automobilio nuvertėjimas atstovybėse skaičiuojamas buhalterine verte, t.y. tolygiai. Gyvenime gi naujas automobilis, ką tik palikęs saloną, nuvertėja 20-30 procentų. Vadinasi, (teoriškai) skelbimuose tokį patį automobilį būtų galima rasti pigiau.

Įvertinkite šiuos argumentus ir priimkite teisingą sprendimą! Tuomet teliks nuklijuoti demonstracinio automobilio lipdukus, sutvarkyti formalumus ir leistis į savo pirmąją kelionę naujuoju pirkiniu.

Suma komentarų: 0

El. pašto adresas nebus skelbiamas.