autoDNA patarimai
Euro NCAP

„Euro NCAP“ – saugiausi 2019 metų automobiliai

27 gegužės 2020

Europos naujų automobilių vertinimo programa („Euro NCAP“) paskelbė geriausius savo klasėje 2019 metų automobilius. Aukščiausias penkių žvaigždučių įvertinimas buvo suteiktas keturiasdešimt vienam iš penkiasdešimt penkių vertintų automobilių modelių, o vėliau buvo išrinkti ir patys geriausi.

2019 metais buvo pasiekta, ko gero, daugiausiai naujų rekordų nuo to laiko, kai „Euro NCAP“ pradėjo vertinti Europos rinkoje parduodamų automobilių naudotojų saugumą.

 

Tarp didelių šeimos automobilių išryškėjo du lyderiai – „Tesla Model 3“ ir 3 serijos BMW. Abu šie modeliai surinko vienodai taškų – BMW buvo geriau įvertintas pėsčiųjų apsaugos kategorijoje, tačiau jo pagalbos vairuotojams sistemos neprilygo įtaisytosioms automobilyje „Tesla“. Antrąją vietą šioje grupėje iškovojo naujoji „Škoda Octavia“.

bmw 3

Mažesnių šeimos automobilių kategorijoje „Euro NCAP“ pripažinimą pelnė „Mercedes-Benz CLA“. Šis automobilis aukštesnį nei 90 proc. įvertinimą gavo trijose iš keturių saugos sričių ir pranoko visus kitus vertintus automobilius. Antroji vieta atiteko modeliui „Mazda 3“.

mercedes cla

Didelių sportinių visureigių (SUV) kategorijoje pirmąją vietą užėmė „Tesla X“, kurio saugos sistemos buvo įvertintos 94 proc., o pėsčiųjų apsauga – 94 proc. Antrąją vietą užėmė „Seat Tarraco“.

tesla x

Iš mažesnių sportinių visureigių geriausias įvertinimas buvo suteiktas „Subaru Forester“, išsiskyrusiam puikiu universalumu. Antrąją vietą pasidalijo du modeliai – „Mazda CX-30“ ir „VW T-Cross“.

subaru forester

Du automobiliai dominavo ir supermažų transporto priemonių grupėje – tai „Audi A1“ ir „Renault Clio“. Antroji vieta atiteko „Ford Puma“.

audi a1renault clio

Hibridinių ir elektrinių automobilių kategorijoje nugalėtoju tapo „Tesla Model 3“, kuris pranoko „Tesla X“.

tesla model 3

 

 

verta žinoti

autoDNA yra pirmaujanti internetinių transporto priemonių istorijos patikrų tiekėja. Pagal vin numerį prieš pirkdami autoDNA patikrinsite automobilio istoriją. VIN patikrinimas daugeliu atvejų gali apsaugoti jus nuo nepageidaujamų papildomų išlaidų, susijusių su transporto priemonės, kurios istorija nežinoma arba po avarijos, įsigijimu.

 

Summary