Blogas

Iš kur naujų automobilių pardavėjai gauna naudotus automobilius

Kurio autorius 11/10/2019

Naujas autodna.lt straipsnių ciklas: Naudotų automobilių įsigijimas iš oficialių prekybos atstovų (2 dalis)

Tinklaraštis autodna.lt pristato naują straipsnių ciklą, skirtą naudotų transporto priemonių įsigijimo iš užsienio ypatybėms. Toliau rašysime apie populiariausių markių automobilių importuotojų ir įgaliotųjų atstovų siūlomas pirkimo programas. Ankstesniame straipsnyje apžvelgėme automobilių pirkimo iš oficialių prekės ženklo atstovų pranašumus ir trūkumus, o dabar panagrinėsime, iš kur naujų automobilių pardavėjai gauna naudotus automobilius. Automobilio kilmė yra labai svarbi priimant pirkimo sprendimą, tad pirkėjai teikia pirmenybę patikimiems šaltiniams ir transporto priemonėms su patikrinta istorija. Iš prekės ženklo atstovo galite sulaukti ir tokių pasiūlymų, tačiau gausite ir kitų, kurie labiau primena naudotų automobilių pardavėjų standartus. Priežastis akivaizdi – pardavėjo siūlomi naudoti automobiliai gali būti gauti iš kelių skirtingų šaltinių.

  • Demonstracinių automobilių pardavimas

Pardavėjui priklausančių demonstracinių automobilių pardavimas yra pirmasis ir saugiausias naudotų automobilių įsigijimo iš oficialaus prekybos atstovo būdas. Tokių automobilių rida užfiksuota dokumentuose, be to, jie nuo pat pradžių priklausė pardavėjui. Dažniausiai jie neblogai sukomplektuoti, nes bandomojo važiavimo tikslas yra įtikinti potencialų klientą nusipirkti naują automobilį su visais priedais. Tokių modelių, kurie paprastai yra vienų metų amžiaus, trūkumas yra palyginti aukšta kaina. Kartais net naujas automobilis gali būti už juos pigesnis. Tai lemia sąmoninga pardavėjų politika, nes jie pirmiausia stengiasi parduoti naujus, o ne demonstracinius automobilius. Dar vienas buvusių demonstracinių automobilių trūkumas yra ribotas jų pasirinkimas. Be to, pirkėjai užsirašo į eilę bandomajam važiavimui, taigi jums teks laukti, kol norima transporto priemonė užbaigs „tarnybą“ kaip demonstracinis automobilis, kad galėtumėte ją nusipirkti. 

  • Automobiliai, kuriuos paliko naujas transporto priemones įsigiję savininkai 

Dar viena kategorija, kuri gali jus sudominti, yra naudotos transporto priemonės, kurias pardavėjui paliko savininkai, norėdami gauti nuolaidą naujiems pirkiniams. Taigi ne tik jų pasirinkimas didesnis negu demonstracinių automobilių, bet dažnai galima rasti ir įvairesnes automobilių markes. Visgi svarbu turėti omenyje, kad kitaip negu perkant demonstracinį automobilį, čia galima ir apsigauti. Taip yra todėl, kad kai kurie pardavėjai didžiąją dalį transporto priemonių, įsigytų iš pirmojo savininko, linkę parduoti kitiems nepriklausomiems automobilių prekiautojams, o salonuose laikyti tik patraukliausias. Vis dėlto įmanoma įsigyti labai geros būklės 3–5 metų automobilį.

  • Automobiliai, kurie anksčiau priklausė transporto priemonių parkui

Dar vienas variantas, kurį gali būti verta apsvarstyti, yra buvę automobilių parkai, t. y. transporto priemonės, priklausiusios kokiai nors įmonei (įskaitant ir automobilių nuomos bendroves). Nors įprastai tokie automobiliai būna 3–4 metų amžiaus, nuomai naudoti automobiliai gali būti daug naujesni (nuo 1 iki 2 metų). Suprantama, kodėl šie automobiliai parduodami taip anksti – dėl intensyvus naudojimo jie nusidėvi greičiau nei, pavyzdžiui, jūsų automobilis. Viena vertus, nuomai naudoti automobiliai gali atrodyti prastesnis pasirinkimas – jais važinėjo daugybė skirtingų vairuotojų, kurių kiekvienam būdingas savitas vairavimo stilius, visgi, kita vertus, nustebtumėte sužinoję, kaip intensyviai gali būti naudojamas ir įprastų transporto priemonių parkas. Taigi tokios transporto priemonės nebūtinai yra geresnis pasirinkimas. Apskritai, buvusiais transporto priemonių parkais raginame pernelyg nepasitikėti. Be to, jus gali sudominti naujo tipo konkurentai šiame naudotų transporto priemonių pardavimo segmente – būtent automobiliai, kurie buvo išnuomoti ilgam laikui.

  • Importas iš kitų salonų ir nuosavos nuomojamos transporto priemonės

Automobilių prekybos salonuose (ypač aukščiausios klasės salonuose) naudotas transporto priemones galima įsigyti iš Europos prekybos atstovų tinklo.  Kai kurie gamintojai, pavyzdžiui, BMW, turi nuosavas dalijimosi automobiliais ir nuomos sistemas. Tai reiškia, kad galite rasti siūlomus 1 ar 2 metų automobilius, kurie nebuvo naudojami demonstravimo tikslais. Tokios transporto priemonės į Lietuvą gali būti importuojamos tik todėl, kad šioje šalyje pirkėjų skoniai šiek tiek skiriasi. Pavyzdžiui, nors kai kurios Europos šalys jau prarado susidomėjimą dyzeliniais varikliais, šios rūšies variklis Lietuvoje vis dar labai populiarus.

Santrauka

Naujų automobilių pardavėjų siūlomos naudotos transporto priemonės gali būti gautos iš daugelio skirtingų šaltinių. Nors turėti didesnį pasirinkimą visada geriau, svarbu nepamiršti atsargumo, nes ne kiekvienas tokio pardavėjo siūlomas automobilis vertas tų pinigų, kuriuos šis norėtų už jį gauti. Automobilių prekių ženklų atstovai naudotus automobilius parduoda todėl, kad tai jiems yra dar vienas pajamų šaltinis. Priešingu atveju jie užsidirbtų tik parduodami naujus automobilius ir atlikdami remonto darbus įgaliotųjų techninės priežiūros centrų tinkle, kuriuo automobilių savininkai dažniausiai naudojasi tik garantiniu laikotarpiu arba kai automobilis priklauso transporto priemonių parkui. Kitaip tariant, jei ne naudotų automobilių pardavimas, pardavėjai tiesiog nebūtų pakankamai užimti. Tiesa, per pastaruosius kelerius metus tokie pardavėjai jau priversti konkuruoti su įmonėmis, siūlančiomis visapusišką automobilių parko valdymą, o transporto priemonių parkams anksčiau priklausę automobiliai yra įdomi alternatyva prekių ženklų atstovų siūlomoms naudotų automobilių pardavimo programoms.

Suma komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *