Naujienos

Kada geriausia pirkti naudotą automobilį? Žiemą, vasarą ar bet kuriuo metų laiku?

Kurio autorius 20/03/2019

Kada geriausia pirkti naudotą automobilį? Ar gali transporto priemonės kaina sumažėti tam tikrais laikotarpiais? Kas gali turėti įtakos galutiniam transporto priemonės įsigijimui?

Automobilį pirkite žiemą, sulėtėjus pirkimams

Žiema – gana bjaurus metų laikas. Negana to, kad aplink priversta sniego, siaučia pūga arba drengia lietus, dar tenka pakęsti spaudžiantį šaltuką, dėl kurio nepavyksta užvesti variklio. Tokios sąlygos kelia nemenkų iššūkių transporto priemonių pardavėjams.

Lygiai tą patį galima pasakyti apie naudotų automobilių aikštelių savininkus. Viena to priežasčių – tai, kad tokiu laiku gerokai sumažėja tokiose vietose besilankančių žmonių skaičius (tačiau įmonėms tenka sugalvoti būdų verstis). Štai kodėl verslininkai sumažina pardavimui išstatytų automobilių kainas. Tai pirma priežastis, kodėl verta naudotą automobilį pirkti žiemą.

Naudotą automobilį pirkite žiemą, nes oras bus jūsų pusėje

Daugeliui automobilio komponentų žiema (konkrečiau kalbant, šalčio + sniego + ledo kombinacija) yra tikras išbandymas. Šiuo atveju kalbame apie akumuliatorių, elektros instaliaciją, uždegimo sistemą, starterį ir tokias sistemas kaip stabdžių antiblokavimo sistema (ABS). Būtent žiemos sezonu geriausiai išryškėja visos su šiais komponentais susijusios problemos.

Sausis – geriausias mėnuo panaudotam automobiliui pirkti

Jau išsiaiškinome, kad panaudotą automobilį geriausia pirkti žiemą, bet kada tiksliai? Daugelis patvirtins, kad, turint galimybę rinktis, geriau transporto priemonę įsigyti sausį nei gruodį. Vos per dvylika dienų automobilis gali „pasenti“ vieneriais metais. O kuo jis senesnis, tuo jo kaina yra mažesnė.

Pirkite prieš Kūčias

Galbūt nuskambės ne itin moksliškai, tačiau planuojant pirkinį žiemos sezoną, verta pasinaudoti stebuklingo Kalėdų laikotarpio privalumais. Artėjant Kūčioms, žmonės vienas su kitu pradeda elgtis kitaip, jie tampa labiau supratingi. Visur tvyro daugiau… humaniškumo. Tai galioja ir pardavimo–pirkimo sandoriams.

Automobilį pirkite tada, kai pasiūla viršija paklausą

Taikant šią strategiją, būtina atidžiai stebėti automobilių rinką. Tai svarbu todėl, kad automobilių pramonė kartais išsimuša iš senų vėžių (pavyzdžiui, Vokietijoje pasikeitus dyzelinius variklius reglamentuojantiems teisės aktams), ir daug transporto priemonių atsiduria naudotų automobilių aikštelėse, laukdamos naujų savininkų. Kai pasiūla pradeda viršyti paklausą, automobilių kainos ima automatiškai mažėti.

Naudotą automobilį pirkite esant geram orui

Giedra, šilta, saulėta diena – toks oras pasitaiko net ir žiemą. Jei ruošiatės pirkti automobilį, tokia diena idealiai tam tiks. Turėsite daugiau laiko atidžiai apžiūrėti dominančią transporto priemonę ir nebus reikalo slėptis nuo pūgos. Šaltukas nevers jūsų skubėti, taigi bus laiko kaip reikiant viską patikrinti.

Pirkite tokį automobilį, kurio naujesnis modelis ką tik pasirodė rinkoje

Rinkoje atsiradus naujai kokio nors automobilio modelio versijai, tai reiškia tik vieną dalyką – nedidelį arba ryškų senesnės modelio versijos kainos sumažėjimą. Taigi išties verta pasinaudoti šiuo momentu.

Pirkite transporto priemonę su gera istorija

Nesvarbu, ar pirkti planuojate žiemą ar vasarą, būtinai turite panagrinėti savo svajonių automobilio istoriją. Vienas geras būdas tą padaryti – surinkti apie automobilį prieinamus duomenis, patikrinus jo VIN numerį.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas:

Naudotą automobilį pirkite anksčiau nei jums išties jo prireiks. Nelaukite paskutinės akimirkos. Sprendimai, kurios priimate spaudžiami laiko (o drauge ir veikiami streso), gali tapti skaudžiu smūgiu jūsų piniginei.

Suma komentarų: 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  1. Gintaras

    Viskas tiesa. Parduot reikia vasarą. Abiturientams tėveliai,kaip busimiem studentam perka. Rinka ištuštėja.