Aš turiu automobilį

Kaip nesunkiai apsaugoti automobilį nuo žiemos negandų?

Kurio autorius 24/01/2018

Šaltasis sezonas ką tik prasidėjo, taigi dabar geriausias metas prisiminti, kaip spręsti dažnas problemas, kurias žiemą gali patirti ir jūsų automobilis. Be abejo, rinkoje yra daugybė specialių produktų, kurie gali jums padėti, tačiau mes paruošėme šį trumpąjį vadovą, kad padėtume jums išgyventi žiemą ir be jų!

 

Žiemos nekenčia visi vairuotojai. Apsnigtas automobilis, iš vidaus apledėję langai, prie priekinio stiklo prišalę valytuvai, problemos pajudant iš stovėjimo vietos, užšalusios spynelės, į kurias neįmanoma įkišti rakto… Visas šias problemas patiria kiekvienas vairuotojas, kuriam tenka palikti automobilį nakties šaltyje. Prekybos centruose siūloma daugybė produktų, kurie padės jums ir jūsų automobiliui ištverti žiemą, visgi jie nemažai kainuoja ir prireikus ne visada esti po ranka. Ar kada nors jums buvo taip nutikę, kad radote užšalusią spynelę, o ledo tirpiklis buvo automobilyje, ir jo negalėjote pasiimti todėl, kad spynelė buvo užšalusi? Jei taip, jūs žinote, ką tai reiškia. Mes siūlome elgtis taip – prieš išleisdami pinigus specializuotiems produktams, skirkite kelias minutes ir sužinokite buitinių būdų, kaip padėti automobiliui ištverti žiemos negandas. Šie būdai gali leisti jums šiek tiek sutaupyti ir pasirodyti esą kiek praktiškesni už maišą produktų, kurių kiekvienas skirtas tik vienai konkrečiai problemai spręsti.

Apledėjęs langas

Vairavimas žiemą reiškia, kad dieną turite pradėti valydami nuo automobilio langų sniegą ir ledą. Visi žinome, kad kartais tai užtrunka ilgiau, negu buvo planuota, todėl rytas prasideda paskubomis ir dar labiau įsitempus. Tad kaip apsaugoti langus nuo apledėjimo? Galite tiesiog įsigyti keletą langų uždangalų ir nepamiršti uždengti jais langų, kad šie per naktį neapledėtų.

Mes norėtume pasiūlyti naudoti senas paklodes, kurios tam pačiam tikslui pasitarnaus nemokamai (žinoma, kol nesuplyš!). Atminkite, turite kloti jas tik ant sauso stiklo. Taip pat atminkite, kad tokios apsaugos veiksmingumas ribotas, pavyzdžiui, paklodės neapsaugos jūsų automobilio langų nuo šlapdribos. Visgi yra būdas padėti automobiliui ištverti bet kokias oro sąlygas. Jeigu manote, kad naktį kaustys speigas, nupurkškite langus vandens ir acto mišiniu (santykiu 1:3).

Kaip elgtis, jeigu pamiršote tai padaryti ir dabar stovite priešais automobilį apledėjusiais langais? Pirmiausia, niekada nenaudokite karšto vandens! Taip darydami galite įskelti stiklą. Antra, nesistenkite nugrandyti ledo jokiu stikliniu arba metaliniu daiktu, nes galite stiklą subraižyti. Tad kaip pašalinti ledą nuo stiklo, jeigu po ranka neturite gremžtuko? Pirma į galvą šovusi mintis gali būti šiam tikslui panaudoti kreditinę kortelę. Ši mintis visai nebloga, nors tikriausiai saugiau jausitės gremždami ledą kokia nors nuolaidų kortele. Atminkite, kad taip pat galite naudoti vandens ir acto mišinį – nupurškę juo stiklą, ledą pašalinsite kur kas greičiau.

Užšalusi spynelė

Visi žinome, jog didžiausias spynelių ledo tirpiklių trūkumas yra tai, kad jie linkę stebuklingai dingti tuomet, kai jų labiausiai reikia. Kaip patogiai pasigaminti panašų produktą namuose? Spynelę galite atitirpinti naudodamiesi įprastu gėrimų šiaudeliu. Nukreipkite jį tiesiai į spynelę ir šildykite ją savo kvėpavimu. Jeigu esate pamišę dėl higienos arba rūkote, turite dar daugiau pasirinkimo galimybių – spynelei atitirpinti galite naudoti antibakterinį rankų gelį arba pašildyti ją žiebtuvėliu.

Iš vidaus apledėję langai

Iš vidaus apledėję langai – viena iš labiausiai erzinančių žiemos sezono problemų. Jeigu ketvirtį valandos gremžėte ledą nuo automobilio langų tik tam, kad pamatytumėte, jog viduje laukia dar vienas sluoksnis, tai gali ne juokais sugadinti nuotaiką. O diena dar tik prasidėjo! Nuo langų ką tik nugremžto ledo kristalėliais padengti drabužiai taip pat nepraskaidrins ryto.

Prieš pradėdami kovoti su automobilio viduje susidarančiu šerkšnu atminkite, kad temperatūrai nukritus apledėja drėgnas automobilis. Taigi automobilyje nepalikite neuždarytų butelių ar kitų indų, kuriuose yra skysčio. Antra, įprastus kilimėlius pakeiskite guminiais ir nepamirškite nuolat šalinti nuo jų vandens. Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – jei auginate katę, nukniaukite šiek tiek švaraus kačių kraiko, suberkite į seną sausą kojinę ir palikite automobilyje per žiemą. Kai reikia sugerti drėgmės perteklių, kačių kraikas – neprilygstamas išradimas.

Kondensacija – dar viena vairuotojų nekenčiama problema. Girdėjome, kad drėgmės kondensacijos ant langų automobilio viduje galima išvengti… valant juos skutimosi putomis.

Sniegas

Sniegas įvairiais būdais gali sutrukdyti jums laiku pradėti dieną. Pašalinti sniegą nuo automobilio šiek tiek užtrunka, tad jeigu gyvenate vietovėje, kurioje galima tikėtis daug sniego, apsvarstykite galimybę įsigyti automobilio apdangalą – tuomet gaišti visiškai nebereikės: tiesiog nuimsite apdangalą drauge su sniegu ir būsite pasiruošę išriedėti į kelią.

Sniegas gali trukdyti pajudėti iš vietos, kurioje buvote pastatę automobilį. Siekdami padėti ratams vėl susigrąžinti sukibimą, po jais galite padėti kartono gabalą. Skubiu atveju galite naudoti kilimėlius, tačiau atminkite, kad greičiausiai juos sugadinsite, todėl tai turėtų būti kraštutinė priemonė. Jeigu niekas nepadeda, turėsite tiesiog stumti automobilį. Taigi gausite dar vieną progą panaudoti senas kojines – tik šį kartą apsimaukite jas ANT batų, kad ir šie geriau sukibtų su žemės paviršiumi.

Apsnigtais keliais gali būti sunkiau vairuoti. Šią problemą galima išspręsti įsidėjus ką nors sunkaus į bagažinę, geriausia – 20 kg kačių kraiko. Jis net tik suteiks daugiau svorio bagažinei, bet ir pasitarnaus kaip kačių kraiko atsargos, kurių nereikės laikyti namuose.

Kitos problemos, kurios gali kilti jūsų automobiliui žiemą

Galima paminėti dar dvi problemas, su kuriomis tikriausiai susidursite žiemą, – tai apledėję veidrodėliai ir prie stiklo prišalę valytuvai. Valytuvus žiemą turėtumėte atitraukti nuo priekinio stiklo, tačiau stiprus vėjas gali vėl juos prispausti. Užuot juos atitraukę, galite apsaugoti valytuvus… senomis kojinėmis. Tuomet jie ne tik neprišals prie stiklo, bet ir bus apsaugoti nuo mechaninių pažeidimų. O kaip nuo apledėjimo apsaugoti veidrodėlius? Iš tiesų tai labai paprasta. Nakčiai uždenkite juos plastikiniais maišeliais ir šiuos pritvirtinkite gumele.

Toliau pateikiame dar du patarimus, kurie padės išgyventi žiemą be pernelyg didelio streso. Jums reikės grilį nuo pridegimo apsaugančio kulinarinio purškalo be aliejaus ir… dantų pastos. Purškalas padės nuo užšalimo apsaugoti guminius automobilio elementus. Jo galite purkšti ir ant sniego kastuvo, kad šis neapledėtų.

Dantų pastą naudokite žibintams poliruoti – rezultatai bus fantastiški!

Taigi matote, kad automobilį nuo atšiaurių žiemos sąlygų įmanoma apsaugoti nenaudojant brangių produktų, kuriuos galima pakeisti tuo, kas yra namuose, – prireiks tik truputėlio vaizduotės. Nesvarbu, ar nuspręsite vadovautis mūsų rekomendacijomis, ar įsigysite specializuotų produktų, atminkite, kad svarbiausia yra jūsų rūpestingumas – nepamirškite pasirūpinti automobiliu šaltomis žiemos naktimis, ir rytas bus kur kas geresnis.

Suma komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *