Skaitomiausios
Nauja autoDNA transporto priemonės istorijos ataskaita

Naudotų automobilių įsigijimas jau nebe ruletė

20 balandžio 2021

Platforma „autoDNA“ parengė išsamią ataskaitą apie automobilių rinkos skaidrumą, kurioje nagrinėjami ne tik transporto priemonių pirkimo bei pardavimo pasiūlymai, bet ir išsamiai analizuojamas rinkos dalyvių elgesys.

Nepamiršti ir tokie svarbūs reiškiniai kaip informacijos asimetrija bei automobiliai „citrinos“. Atskiriama naudotų automobilių rinka, kurioje veikia profesionalai, bei „pilkoji“ rinka, kurioje vidutiniu pardavėju pasitikėti negalima. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad ataskaitoje keliami klausimai būdingi tik automobilių rinkai, joje aptarti reiškiniai kur kas universalesni – mes apibūdiname pasaulinę problemą, apie kurią visuomenė kol kas žino nepakankamai.

Siekiame padėti kurti pozityvius santykius automobilių rinkoje, taigi atsižvelgėme į įvairius socialinius minėtos rinkos aspektus ir surinkome daugelio svarbių jos dalyvių atsiliepimus. Didžiuojamės, galėdami pristatyti svarbias išvadas, kurias padaryti padėjo socialinių tyrimų bendrovė „SW Research“, atlikusi reprezentatyviąją Lenkijos piliečių apklausą. Net 70 proc. pirkėjų bendraudami su automobilių pardavėjais patyrė, kad jais sąmoningai manipuliuojama. Geriausiu atveju jiems būdavo pateikiama tik dalis informacijos apie dominantį automobilį, o blogiausiu atveju pardavėjas paprasčiausiai meluodavo. Apie 12 proc. Lenkijos vairuotojų sakė, kad jiems buvo siūlomas automobilis su neteisingu arba suklastotu VIN kodu. Dar didesnį nerimą kelia faktas, kad maždaug 18 proc. pirkėjų, ieškojusių automobilio ieškojo internete, ne be vargo sužinojo VIN kodą iš pardavėjo, kuris akivaizdžiai siekė nuslėpti automobilio istoriją, – pasakojo „autoDNA“ generalinis direktorius Mariuszas Sawuła. Ar dar ilgai turėsime susidurti su tokiomis problemomis? O juk jų sprendimas paprastas – tai 17 ženklų kodas, kitaip tariant, VIN kodas, priskiriamas kiekvienam pasaulio automobiliui. Kiekvienas VIN kodas unikalus, ir tuo jis kažkiek primena žmogaus DNR. Jeigu pagal VIN kodą parengta ataskaita pridedama prie automobilio pirkimo ir pardavimo sutarties, sandorį galima laikyti skaidriu.

 

 

„SW Research“ rezultatai, gauti vykdant mūsų projektą, atskleidė, kad visuomenė vis dar nepakankamai žino apie automobilių VIN kodus ir jų svarbą. Pirkėjams, kurie nežino savo teisių, sunku reikalauti tokios informacijos nagrinėjant kiekvieną siūlomą automobilį. Taigi nusprendėme parengti ataskaitą, kurioje būtų pateiktas visapusis požiūris į šią problemą, ir tikimės, kad ji padės tiek pirkėjams, tiek pardavėjams dirbti efektyviai bei skaidriai. Tai ir yra „audoDNA“ prekės ženklo misija. Tikimės, kad mūsų veikla padės sustiprinti mūsų paslaugų naudotojų patikimumą. Savo paslaugas siūlome naujų ir naudotų automobilių pardavėjams, kurie prie savo pasiūlymų gali pridėti „autoDNA“ ataskaitą, patvirtinančią transporto priemonės istoriją ir taip padidinančią jos vertę.

Su Centrinio transporto priemonių registro ataskaita kiekvienas pirkėjas gali nemokamai susipažinti svetainėje www.historiapojazdu.gov.pl, kurioje pateikiami duomenys, susiję su Lenkijoje registruotais automobiliais. Jeigu esate patikimas naudotojas, galite gauti informacijos apie transporto priemones iš tam tikrų Europos šalių, tokių kaip Vokietija, Prancūzija, Belgija, Nyderlandai ir Švedija, taip pat iš JAV ir Kanados. Jeigu ieškote galimybės naudotis išsamesnės duomenų bazės informacija, norite susipažinti su transporto priemonės pažeidimų ir remonto istorija, peržiūrėti esamas nuotraukas ir odometro rodmenis, mūsų siūlomas ataskaitas galite peržiūrėti svetainėje www.autoDNA.lt

 

verta žinoti

autoDNA yra pirmaujanti internetinių transporto priemonių istorijos patikrų tiekėja. Pagal vin numerį prieš pirkdami autoDNA patikrinsite automobilio istoriją. VIN patikrinimas daugeliu atvejų gali apsaugoti jus nuo nepageidaujamų papildomų išlaidų, susijusių su transporto priemonės, kurios istorija nežinoma arba po avarijos, įsigijimu.

Summary