autoDNA naujienos
Naudotų automobilių įsigijimas iš oficialių prekybos atstovų

Naujas autodna.lt straipsnių ciklas: Naudotų automobilių įsigijimas iš oficialių prekybos atstovų (1 dalis)

4 spalio 2019

Tinklaraštis autodna.lt pristato naują straipsnių ciklą, skirtą naudotų transporto priemonių įsigijimo iš užsienio ypatybėms. Toliau rašysime apie populiariausių markių automobilių importuotojų ir įgaliotųjų atstovų siūlomas pirkimo programas. Pradėsime nuo tokių pirkimo variantų privalumų ir trūkumų, o vėliau išsamiai aptarsime 10 konkrečių programų, kurias siūlo populiariausių importuotų automobilių markių prekybininkai.

Naudoto automobilio įsigijimo iš oficialaus prekės ženklo atstovo privalumai ir trūkumai

Jeigu kada nors norėjote įsigyti naudotą automobilį ir mėginote ieškoti jo patys, daugiau galima nieko nesakyti. Jūs jau žinote, kaip tai nelengva. Nors jus atakuoja daugybė pasiūlymų, kurie gali „suėsti“ visą jūsų laisvą laiką, nesate garantuoti, kad pirkinys nenuvils, o atsižvelgiant į rinkos pobūdį ši rizika nėra tokia maža.

 

patikrinti

Jeigu galite sau leisti automobiliui skirti daugiau nei 10 tūkst. eurų (arba, pageidautina, daugiau), galite pasinaudoti šia nauja įdomia galimybe, nes transporto priemonių importuotojai ir pardavėjai yra parengę pirkimo programas, skirtas būtent panašius poreikius ir biudžetą turintiems žmonėms. Be to, galite dar šiek tiek sutaupyti, pas pardavėją, iš kurio perkate naująją transporto priemonę, palikdami dabartinį automobilį. Tokie pasiūlymai naujų automobilių pardavėjams leidžia lygiagrečiai pardavinėti ir naudotus modelius.

 

Mes gyvename laikais, kai prieiga prie pasiūlymų ir informacijos praktiškai neribota, be to, daugelį pasiūlymų galima peržiūrėti mobiliuosiuose įrenginiuose. Jeigu jaučiatės užlieti šios informacijos srauto, transporto priemonės pardavėjas gali padėti jums pasirinkti. Šiandien sunku rasti populiarios markės atstovo saloną, kuriame NEBŪTŲ siūlomi ir naudoti automobiliai. Taigi tokius pasiūlymus galite laikyti įdomia alternatyva naudotų automobilių savininkų skelbimams arba tik naudotų automobilių prekyba užsiimantiems pardavėjams ir tarpininkams. Tiesa, šis sprendimas turi ir pranašumų, ir trūkumų. Tad ko gi galite tikėtis iš tokio sandorio?

 Privalumai:

 – išsami transporto priemonės istorija (daugeliui automobilių bus išduoti pažymėjimai, be to, jiems bus suteikta gana patraukli garantija);

– galimybė įsigyti gerai prižiūrėtą 3–4 metų automobilį, turėjusį tik vieną savininką, nes ankstesnis savininkas tiesiog mėgsta dažnai keisti automobilius;

– vienoje vietoje jums siūloma daug įvairių galimybių (įsigyti naują arba naudotą automobilį, perkant kitą automobilį, parduoti esamą, pasinaudoti finansavimo programomis);

– mažesnis pavojus nusivilti pirkiniu (kodėl geros reputacijos pardavėjas turėtų slėpti automobilio trūkumus?).

Trūkumai:

– didesnės kainos, nei tų automobilių, kuriuos tiesiogiai siūlo savininkai arba naudotų transporto priemonių pardavėjai;

– ribotas pasirinkimas (dažniausiai galėsite rinktis tik iš vienos automobilių markės, kuriai atstovauja pardavėjas);

– už savo automobilį gausite mažiau pinigų (nes neturėsite galimybės naudotis visomis kainodaros priemonėms ir automobilio istorija, norėdami įrodyti, kad jūsų automobilis vertas daugiau).

Kaip geriausia elgtis, jeigu nusprendėte nusipirkti automobilį iš oficialaus pardavėjo ir (arba) parduoti jam savąjį? Pateikiame jums svarbiausių taisyklių rinkinį, kurios gerokai supaprastins šį procesą.

 

 

 

1. Svarbu ne tik kaina, bet ir tai, kokią nuolaidą galite gauti.

Derėkitės, o jeigu negausite to, ko norite, susiraskite kitą pardavėją, kuris labiau pasirengęs sumažinti kainą. Tuo pačiu metu būkite atviri ir aiškiai pasakykite, kiek pinigų galite išleisti – tai leis jums sutaupyti laiko, nes galėsite greičiau sudaryti sandorį arba jau pradžioje atmesti pasiūlymą.

2. Nepradėkite sandorio iš kito galo.

Dėl dabartinio automobilio pardavimo kainos derėkitės tik po to, kai būsite sutarę dėl galutinės naujo ar naudoto perkamo automobilio kainos. Jeigu atpirkimo kaina jūsų netenkina (o tai, deja, labai tikėtina, ypač jei parduodate kitos markės automobilį, negu prekiauja šis pardavėjas), parduokite automobilį patys. Tai galiausiai padės jums sutaupyti.

3. Mėnesio įmoka nėra tokia svarbi – kur kas svarbesnė galutinė automobilio kaina.

Jeigu imate paskolą ar perkate automobilį lizingu, neleiskite, kad mėnesinės įmokos darytų įtaką jūsų sprendimui. Visų pirma, derėkitės dėl mažesnės automobilio (naudoto ar naujo) kainos, o tada – dėl patrauklių finansavimo sąlygų. Atminkite, kad visada galite pasitelkti trečiąją šalį – finansinių paslaugų teikėją, kuris padės sumokėti už automobilį. Taip jūs sutaupysite du kartus: sumažinsite galutinę kainą (nuo kurios tiesiogiai priklauso ir mėnesio įmokos) ir palūkanas (jeigu pavyks susitarti dėl mažos palūkanų normos).

Kitame šios serijos straipsnyje apžvelgsime, iš kur naujų automobilių pardavėjai gauna naudotus automobilius.

 

verta žinoti

Patiko straipsnis? Nori ko nors paklausti komentare? Raginame pasidalinti savo nuomone ir komentuoti straipsnio apačioje. Ir atminkite – visada prieš perkant automobilį, motociklą ar net priekabą – pagal VIN numerį patikrinkite automobilio istoriją su autoDNA. VIN patikrinimas yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia padaryti prieš nusprendžiant pirkti naudotą transporto priemonę. Taigi, autoDNA padeda priimti pagrįstą sprendimą. 

Summary