Blogas

Paprašykite savo automobilio pardavėjo pateikti jums „autoDNA“ ataskaitą arba patys sugeneruokite ją nemokamai

Kurio autorius 03/05/2020

Profesionalūs pardavėjai, prieš nuspręsdami vežti naudotą automobilį į Lietuvą, dažnai naudojasi mokamomis transporto priemonių istorijos ataskaitomis, taigi verta pasiteirauti, gal tokios ataskaitos kopiją pardavėjas galėtų pasiūlyti ir pirkėjui. Be to, nemokamą ataskaitą galite gauti tiesiog įvedę norimo automobilio VIN numerį, nes pagrindinė informacija apie transporto priemonę nieko nekainuoja.

Kiekvieną mėnesį į Lietuvą atrieda daugiau negu 30 tūkstančių kitose šalyse įregistruotų automobilių. Tokios šalys kaip Danija, Nyderlandai ar JAV nemažai duomenų kaupia centralizuotuose transporto priemonių registruose, todėl jose registruotų automobilių istoriją nesunku patikrinti internetu. Pavyzdžiui, oficialioje Danijos svetainėje galite patikrinti šioje šalyje registruoto automobilio ridą bei sužinoti, ar jis nebuvo patekęs į avarijas.

 

Visgi informacija apie didžiąją dalį į Lietuvą importuojamų automobilių išmėtyta skirtingose draudikų, lizingo bendrovių, automobilių registravimo įstaigų arba policijos duomenų bazėse. Tokiame labirinte nesunku pasiklysti, o padėti iš jo išeiti gali „autoDNA“ paslauga – šioje duomenų bazėje sukaupta daugiau nei 0,5 mlrd. įrašų, tarp kurių galima ieškoti informacijos apie konkretų automobilį.

 

Jums tereikia žinoti norimo automobilio VIN numerį ir įvesti jį svetainėje www.autodna.lt Pagrindinė informacija, tokia kaip automobilio markė, modelis, įranga ir modelio metai, bus pateikta nemokamai, o neretai vien šios informacijos pakanka skelbimo patikimumui patikrinti. Be to, kartu su tokia ataskaita sužinosite tikslią mokamoje ataskaitos versijoje siūlomos informacijos apimtį, pavyzdžiui, ar joje yra su automobiliu susijusių nuotraukų ir įrašų apie galimas avarijas. Jeigu ataskaita „švari“, tai reiškia, kad automobilio būklė iš tikrųjų gali būti tokia, kaip tvirtina pardavėjas.

 

Kai kurie pardavėjai išsamias arba nemokamas „autoDNA“ ataskaitas netgi siūlo kartu su parduodamais automobiliais. Tokia ataskaita yra puikus būdas parduodamos transporto priemonės istorijos tikrumui patikrinti – išsamioje ataskaitos versijoje galima rasti archyvinių nuotraukų ar ridos įrašų, o nemokamoje versijoje – informacijos iš pavogtų transporto priemonių duomenų bazių. Išsamūs duomenys apie transporto priemonės istoriją, įskaitant ankstesnius savininkus, atliktas technines apžiūras arba informaciją apie techninę priežiūrą ir ridą gali atskleisti, kad automobilis buvo patekęs į avariją.

Automobilio pardavėjas

Taigi visada verta skelbimuose ieškoti ir nemokamų arba mokamų „autoDNA“ ataskaitų versijų, nes jos leidžia sužinoti tą pačią informaciją, kuria pardavėjai rėmėsi priimdami sprendimą atgabenti automobilį į Lietuvą. Be to, tokios ataskaitos iš pardavėjo galite paprašyti el. paštu arba telefonu. Profesionalūs pardavėjai susidomėjusiems pirkėjams minėtus dokumentus siunčia net neprašyti, nes jie vadovaujasi principu: „Parodykite man „autoDNA“ ataskaitą, ir aš pasakysiu, ar jūsų pasiūlymas rimtas ir ar dirbate skaidriai.“

 

Galima drąsiai teigti, kad „autoDNA“ ataskaitų informacija naudinga ir pirkėjui, ir pardavėjui. Netgi nemokama ataskaita gali sutrukdyti jums nusipirkti nurašytą transporto priemonę arba, priešingai, padėti apsispręsti dėl automobilio įsigijimo. Kita vertus, tokia ataskaita, siūloma kartu su parduodamu automobiliu, turėtų paspartinti pardavimo sandorį, o to, be abejo, nori kiekvienas pardavėjas.

Suma komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *