Blogas

Patikimiausios automobilių markės

Kurio autorius 10/05/2017

Po Volkswagen skandalo nekyla abejonių, kad šios įmonės reputacija buvo sutepta. Nors Vokietijos automobilių gamintojas bando sušvelninti skandalo pasekmes, atlygindamas klientams žalą, daugelis jų nebesieja Volkswagen su kokybe.

Ar yra markių, kurios būtų išlaikiusios pastovią kokybę, saugumą ir patikimumą? Pamėginsime tai nustatyti, remdamiesi Consumer Reports, J.D. Power ir TUV patikimumo reitingais.

Consumer Reports patikimumo reitingas

Ši Amerikos vartotojų organizacija kasmet renka klientų atsiliepimus apie jų patirtį su konkrečių markių automobiliais. Automobilių savininkai vertina savo transporto priemones jų naudojimo, gedimų ir remonto aspektais. Šių metų „Metinėje automobilių patikimumo apžvalgoje“ vertinama 28 markių beveik 170 modelių ir 740 000 automobilių.

Trys Amerikos rinkoje pirmaujančios markės yra:

  1. Lexus – 7 modeliai
  2. Toyota – 12 modelių
  3. Audi – 8 modeliai

Į geriausiųjų dešimtuką taip pat patenka Mazda, Subaru, Kia, Buick, Honda, Hyundai ir Mini. Įdomu tai, kad sąrašo apačioje galima rasti ir amerikietiškų markių – Chrysler, Dodge ir Cadillac. Amerikiečiams ne itin patinka Europoje vertinama markė Infiniti, o Jeep ir Fiat jie įvertino taip prastai, kad šie atsidūrė pačioje reitingo apačioje.

J.D. Power reitingas

J.D. Power – dar viena amerikiečių reitingavimo įmonė – atliko 2012 metais naujus automobilius pirkusių savininkų apklausą (apklausa atlikta 2015 m., taigi automobiliai buvo naudojami daugiau nei 3 metus). Automobilių savininkų buvo paprašyta įvertinti per paskutinius 12 mėnesių aptiktus automobilio gedimus. Suskaičiavus gedimų skaičių šimtui tam tikro modelio automobilių, buvo parengtas mažiausiai gendančių modelių reitingas.

Pirmosios trys pozicijos nestebina: Lexus pelnė aukščiausią įvertinimą (89 gedimai 100 automobilių), po jo seka Buick (110 gedimų 100 automobilių) ir Toyota (111 gedimų 100 automobilių). Įdomu, kad į geriausiųjų dešimtuką patenka ir Cadillac (kuris, kaip prisimename, Consumer Reports buvo įvertintas labai prastai), Honda, Porsche, Lincoln, Mercedes-Benz, Scion ir Chevrolet.

Paskutinės trys vietos atiteko Jeep, Land Rover ir… Fiat (273 gedimai 100 automobilių). Kaip matome iš abiejų reitingų, Italijos gamintojai gavo pačius žemiausius įvertinimus, tačiau Jeep pasisekė ne ką geriau. J.D. Power ataskaitoje pateiktos 32 markės. Jaguar nebuvo įtrauktas, nes tyrimo grupėje jų savininkų skaičius buvo per mažas.

Taip pat verta paminėti, kad J.D. Power ataskaitoje pateikiami ir patikimiausi modeliai atitinkamuose segmentuose. Kompaktinių automobilių klasėje geriausius įvertinimus gavo Toyota Corolla, Nissan LEAF ir Honda Civic. Patikimiausi sportiniai automobiliai buvo Scion tC, Volkswagen Eos ir Mini Cooper. Mažų automobilių klasėje patikimiausi buvo Scion xD, Toyota Yaris ir Honda Fit, o jei ieškote didesnio automobilio, rekomenduojami Buick LaCrosse, Toyota Avalon ir Ford Taurus. J.D. Power ataskaitoje taip pat pateikiami patikimiausi maži ir dideli padidinto pravažumo automobiliai (SUV), vienatūriai ir krovininiai pikapai.

TUV reitingas

Skirtingai nuo daugelio kitų ataskaitų, 2015 m. TUV automobilių ataskaita paremta informacija, gauta iš techninių apžiūrų, o ne klientų atsiliepimų. Ataskaitoje pateikiamos tik naudotos transporto priemonės, ir ji suskirstyta į kelias grupes pagal automobilio amžių – iki 3, 5, 7, 9 ir 11 metų.

Tarp naujausių automobilių trys geriausi buvo du Mercedes modeliai (Mercedes-Benz SLK pirmoje vietoje ir Mercedes-Benz GLK trečioje vietoje) ir Audi A6 (antroje vietoje). Paskutinę 129-ą vietą užėmė Dacia Logan.

Tarp šiek tiek senesnių automobilių (iki 5 metų amžiaus) trys pirmosios pozicijos atiteko Mazda 3, Porsche 911 ir Toyota iQ, o paskutinioji – Fiat Doblo. Įdomu tai, kad Porche 911 pateko tarp trijų geriausių modelių ir 7, 9 bei 11 metų automobilių grupėse. Dviejose seniausių automobilių grupėse sąrašo apačioje atsidūrė Mercedes M klasės automobiliai.

TUV surinko visus duomenis ir parengė sąrašą markių, kurių daugiausia modelių pateko tarp 10 patikimiausių automobilių skirtingose amžiaus grupėse. Sąrašo viršuje – Toyota su 13 reitinguotų modelių. Antroje vietoje – Mercedes-Benz (9 modeliai), o trečioje – Volkswagen (5 modeliai).

Suma komentarų: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *