Visos

Penkios svarbios priežastys, kodėl prieš pirkdami automobilį visada turėtumėte patikrinti jo istoriją

31 liepos 2019

Automobilio įsigijimas daugeliui pirkėjų yra gana didelis ir svarbus įvykis, todėl nevertėtų aklai pasitikėti pardavėjo nuomone, ypač turint omenyje tai, kad naudotų automobilių pardavėjai apskritai turi nekokią reputaciją.

Automobilio istorijos ataskaita – vienas iš saugiausių, geriausių ir pigiausių sprendimų, suteikiančių pirkėjui vertingos informacijos apie tai, kaip automobilis buvo prižiūrimas. Be to, jeigu ne itin gerai nusimanote apie automobilius, ruošdamiesi įsigyti transporto priemonę pasiimkite su savimi mechaniką. Duomenys apie automobilio istoriją ir meistro žinios padės jums perkant neprašauti pro šalį.

Tiesa ar melas?

Svarbiausia priežastis, kodėl verta įsigyti automobilio istorijos ataskaitą – galimybė patikrinti, ar skelbime pateikta informacija teisinga. Jeigu kada nors pirkote automobilį, tikriausiai žinote, kad pardavėjai dažnai rašo: „Ką tik iš Vokietijos, jokių avarijų, teisinga rida. Nieko nereikia daryti – sėdi ir važiuoji!“

Tuo tarpu automobilio istorijos ataskaitoje bus pateikta tiksli informacija apie jo naudojimą, ridą, avarijas, vagystes, gamintojų vykdytus atšaukimus iš rinkos ir kt. Jeigu pardavėjas meluoja, turite svarią priežastį už norimą automobilį prašyti mažesnės kainos.

Patikima informacija

Ataskaitos sudaromos remiantis duomenimis, gautais iš Europos mastu dirbančių pardavėjų, sertifikuotų tarnybų, policijos, draudikų ir pan., taigi galima nesijaudinti, kad ji bus netiksli arba melaginga.

Pavyzdžiui, draudimo įmonės taip pat skelbia eismo įvykių nuotraukas, suteikiančias vertingos informacijos apie galimas automobilio problemas. Nedideli plastikinių dalių pažeidimai ar įbrėžimai automobilio šone iš esmės jo nesugadina ir nepažeidžia kitų automobilio saugos sistemų, tačiau jeigu nuotraukos rodo, kad automobilis buvo „prikeltas iš numirusiųjų“, tokio pirkinio verčiau atsisakyti.

Argumentai derantis

Jeigu apžiūrinėjate automobilį, kurio skelbimo tekstas neatitinka ataskaitoje pateiktos informacijos, tai geras argumentas reikalauti pardavėjo sumažinti kainą. Pardavėjai dažnai sako, kad transporto priemonė yra puikios būklės ir kad jie neturi pagrindo tokį „nepriekaištingą“ automobilį parduoti pigiau.

Automobilius, kurių remonto kaina viršija jų vertę, reikia parduoti greitai, o jeigu esate kvalifikuotas automobilio mechanikas ir žinote galimą riziką, turėtumėte gauti labai gerą kainą. Parodykite pardavėjui automobilio istorijos ataskaitą ir stebėkite, kaip jam akys iššoks ant kaktos.

Automobilis taip pat gali būti pavogtas

Vogti automobiliai gali būti išardomi, vertingas dalis siūlant įvairiems garažams, arba parduodami kitoje šalyje. Jeigu skelbimo tekstas prasideda žodžiais: „SKUBIAI PARDUODU!“, būkite atsargūs. Ypač atsargiems reikia būti tada, kai pardavėjas priima tik grynuosius pinigus arba įtariate kitokias šešėlines schemas.

Pavyzdžiui, automobilis Italijoje gali būti įsigyjamas lizingu, tada nugabenamas į Latviją ir parduodamas už neblogą kainą. Tris mėnesius negavusi išperkamosios nuomos mokesčio Italijos kredito įstaiga paskelbs tarptautinę paiešką, o tai reiškia, kad per pirmą dokumentų patikrinimą jūsų automobilis bus konfiskuotas. Automobilio istorijos ataskaitose „AutoDNA“ aiškiai nurodoma, jeigu automobilis ieškomas arba buvo pavogtas.

Gamintojo paskelbti atšaukimai iš rinkos

Ne mažiau svarbus veiksnys, į kurį daugelis žmonių dažnai nekreipia dėmesio, yra automobilių gamintojo paskelbti atšaukimai iš rinkos. Kiekvienais metais atšaukiama milijonai įvairių defektų turinčių transporto priemonių. Atšaukimą gali lemti ir nedideli trūkumai, nesusiję su automobilio saugos ypatybėmis, tačiau tai gali būti ir tokios rimtos problemos, kaip nevaldomas greitėjimas, neveikiančios oro pagalvės ir pan.

Automobilio istorijos ataskaitoje bus aiškiai nurodyta, ar gamintojas nebuvo atšaukęs konkretaus modelio. Jeigu taip yra, turėtumėte susipažinti su nurodytu defektu ir įsitikinti, kad jis pašalintas. Tokį remontą pardavėjas turėtų atlikti nemokamai.

Rinkdamiesi automobilį, nepirkite „katės maiše“, tačiau atidžiai įvertinkite kiekvieną dominantį pirkinį. Atminkite, kad Lietuvoje vis dar egzistuoja stereotipas, jog maždaug 10 metų amžiaus automobilių rida neviršija 200 000 km. Peržiūrėkite automobilio istorijos ataskaitą „AutoDNA“ ir nušluostykite pardavėjui nosį.

Suma komentarų: 0

El. pašto adresas nebus skelbiamas.