Visos
VW Passat

Jūsų pirmasis automobilis

4 gegužės 2014

Na štai – ilgai lauktos, šiek tiek nervų ir pastangų kainavę „teisės“ Jūsų piniginėje! Jausmas geras, lūpų kampučiai vis dilgčioja nuo nevalingo noro šypsotis, o mintys jau lekia savo išsigalvotais keliais, lyg naujai gautas vairuotojo pažymėjimas būtų stebuklingas raktas į laisvę.


Trūksta tik automobilio. Tokio, kurį gatvėje jau senokai palydėdavote pavydžiu žvilgsniu ir pasakydavote sau: „kada nors“. O gal ne – gal geriau koks pigesnis, mažiau išvaizdus, tačiau praktiškesnis? Leiskite Jums padėti.

JEIGU ESATE RACIONALUS ŽMOGUS

 1. Rinkitės populiarų modelį. Jeigu prireiks, tokio automobilio remonto subtilybes išmanys dauguma „garažo“ meistrų, todėl gedimai kainuos mažiau ir nekels bereikalingų rūpesčių. Populiariausi naudoti automobilių modeliai Lietuvoje yra Volkswagen Passat, Audi A6, Opel Astra, Volkswagen Golf.
 2. Rinkitės pigesnį, nei galėtumėte sau leisti. Eksploatuojant automobilį tikrai atsiras išlaidų, apie kurias nebūsite pagalvoję anksčiau: alyvos ar padangų keitimas, signalizacija, KASKO draudimas, galbūt poliravimas arba, pavyzdžiui, dugno padengimas antikorozine danga. Tad nepirkite „už paskutinius“.
 3. Prieš perkant patikrinkite. Automobilio būklę patikrinti galite servise (geriausia – įgaliotojo atstovo aptarnavimo centre). Ten dirbantys žmonės šią paslaugą vadina „defektacija“. Tai nekainuoja milijonų, todėl nedvejokite procedūros nauda. Taip pat patikrinkite automobilio istoriją internetu – tai padaryti galite čia: www.autodna.lt
 4. Rinkitės mažiau nuvertėjantį. Greičiausiai tai bus pirmasis, tačiau ne vienintelis automobilis Jūsų gyvenime, t.y. kažkada norėsite jį parduoti. Pabandykite įvertinti, kiek jis galėtų nuvertėti. Tradiciškai daugiausiai nuvertėja prancūziški, itališki, amerikietiški automobiliai.
 5. Rinkitės benziną, jeigu važinėsite mieste. Automobiliai dyzeliniais varikliais tradiciškai sunaudoja mažiau degalų, tačiau jų priežiūra yra brangesnė, jie jautresni kuro kokybei. Be to, bendru atveju dyzeliniams automobiliams „nepatinka“ trumpos (kelių minučių) kelionės, dažni variklio išjungimai.
VW Passat

VW Passat – populiariausias naudotas automobilis Lietuvoje

JEIGU ESATE EMOCIONALUS ŽMOGUS

 1. Rinkitės gausios komplektacijos automobilį. Dviejų naujų to paties pavadinimo automobilių kaina gali skirtis dvigubai vien dėl to, kad juose sumontuota skirtinga įranga. Naudotų automobilių rinkoje skirtumai ne tokie žymūs, todėl pasirūpinkite, kad pasirinktas modelis būtų sukomplektuotas kuo prabangiau.
 2. Kada jis pagamintas? Kai norisi, kad kiti manytų jus vairuojant brangesnį automobilį nei yra iš tiesų, rinkitės ilgai gaminamus ir mažai besikeičiančius modelius. Pavyzdžiui, Mini gaminamas nuo 2001 metų, tačiau mažiau įgudusi akis jo tikrai neatskirtų nuo paties naujausio modelio.
 3. Rinkitės madingą spalvą. Balta vis dar madinga, daugeliui automobilių ji tinka. Konservatyvesni gali rinktis juodą – kai ateis metas jį keisti, tokį automobilį parduosite paprasčiau.
 4. Patikrinti nepakenks. Kad ir koks emocionalus bebūtumėte, turėtumėte žinoti tikrąją automobilio būklę. Tam reikės nuvykti į patikros paslaugas teikiantį servisą arba patikrinti automobilį internetu.

Nenustebkite, net jeigu viską įvertinus, paskaičiavus ir apsvarsčius nusipirksite visai kitą automobilį nei planavote. Taip jau kartais nutinka 🙂 Svarbu, kad automobilis būtų mielas jums patiems. Sėkmės renkantis!

Suma komentarų: 1

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

 1. Ilgalaikė automobilių nuoma

  Tikrai taip, perkant savo pirmąjį automobilį labai sudėtinga išsirinkti. O ir ne pirmą perkant, renkantis norint pakeisti kyla daug keblumų. Viens iš neblogų būdų kaip palengvinti automobilio išsirinkimą, tai nusižiūrejus mėgstamą modėlį su tokiu pasivažinėti. Gali pagelbėti draugai ar pažystami, bet dažnai nesirenkame tokio pat automobilio, kokiu važinėja savo aplinkos žmogus, vien dėl išskirtinumo:) Tada verta išbandyti automobilių nuomą. Pasiėmus nuomotą automobilį galima iki valios jį apžiūrinėti, išbandyti visas sėdėjimo pozas, pagaliau – pamėginti kiek „traukia“ ir negailėti nuomojamos mašinos. Be to, dažnas nuomojamas automobilis turi didžiulę ridą ir važiuojant galima pajausti kaip jis elgiasi „sendamas“ 🙂