Užsienyje eksploatuoto automobilio istorija

Prieš pirkdami naudotą automobilį turite atlikti namų darbus. Visuomet verta sužinoti kiek įmanoma daugiau faktų apie Jus dominančio automobilio praeitį - taip sumažinsite tikybę įsigyti prastą automobilį. autoDNA.lt patars, į ką atkreipti dėmesį, kokios yra tipinės automobilio pirkimo procedūros ir jų niuansai, kaip deramai pasinaudoti autoDNA.lt ataskaitoje pateikta informacija.

Vin numeris auutomobilio istorijos ataskaitai

VIN numeris

Automobilio kėbulo numeris (VIN) yra identifikacinis KONKRETAUS automobilio kodas. VIN numeris - tai savotiškas automobilio pirštų atspaudas, nes pasaulyje nėra dviejų transporto priemonių, turinčių tą patį VIN. Šį numerį sudaro 17 simbolių (skaitmenų ir didžiųjų raidžių), kurių derinys tampa unikaliu automobilio kodu. VIN numeryje užkoduotos automobilio savybės, techninės charakteristikos, gamintojo pavadinimas.

VIN numeris gali būti naudojamas modelio atšaukimams, registracijoms, garantiniams įvykiams sekti. Jis taip pat praverčia, kai norima patikrinti, ar automobilis neįtraukas į vogtų automobilių duomenų bazę, yra draustas.

informacija apie automobilį

Visuomet teiraukitės VIN numerio, kai perkate naudotą automobilį! Tai pats svarbiausias dalykas. VIN numeryje užkoduota informacija yra labai vertinga, nes leidžia palyginti realią automobilio istoriją su pardavėjo pateikiamais faktais. Kai kurie gamintojai taip pat leidžia patikrinti paties VIN numerio teisingumą, nes vienas iš skaitmenų yra kontrolinis. Deja, „Volkswagen" ir „Audi" automobiliams to padaryti neįmanoma.

Aukščiau pateikiame VIN iššifravimo pavyzdį autoDNA.lt internetinėje svetainėje.

atsukta rida automobilio istorijos ataskaitoje

Kaip aptikti ridos atsukimą, tikrinant odometro rodmenis?

Tai labai paplitusi praktika, kuria siekiama padidinti parduodamo automobilio patrauklumą ir vertę (kai kuriais atvejais - net iki 20%). Manoma, kad maždaug pusė naudotų automobilių parduodama dirbtinai sumažinus ridą. Įdomu tai, kad tokio sukčiavimo reikia saugotis ne tik Lietuvoje. Vokiečiai, italai, prancūzai ar lenkai odometrus atsuka ne ką prasčiau. Visuomet rekomenduojame užsukti į autoDNA.lt ir nemokamai patikrinti, ar mūsų duomenų bazėse nėra įrašų apie tokius gėdingus faktus. Be to, nesidrovėkite pardavėjo paprašyti parodyti aptarnavimų knygelę ir patikrinti jos autentiškumo autorizuotame aptarnavimo centre.

ridos įrašais autoDNA automobilio istorijos ataskaitoje

Aukščiau pateikiame automobilio su suklastota rida pavyzdį. Tokiose situacijose privalote būti labai budrūs.

automobilis iš Anglijos

Perdarytas „angliškas" automobilis – Vairo perkėlimas

Anglijoje automobiliai dažniausiai yra pigesni, todėl net po brangiai kainuojančių remontų pardavėjai sugeba juos parduoti gana pelningai. Svarbu žinoti tai, kad vairo perkėlimas iš dešinės (angliškoje versijoje) į kairę (europinėje versijoje) pusę dažnai atliekamas aplaidžiai ir kiek įmanoma pigiau. Deja, tai įtakoja ne tik vairavimo kokybę, bet ir keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumą. Visuomet tikrinkite, kurioje pusėje buvo sumontuota vairo kolonėlė. Dažnai nutinka, kad pakeliui iš Anglijos automobilis laikinai užregistruojamas, pavyzdžiui, Vokietijoje, kur gaunamas vadinasis „bryfas". Tuomet nesąžiningi pardavėjai jau gali teigti, kad automobilis atvežtas iš Vokietijos.

vairo perkėlimas iš dešinės pusės į kairę

Aukščiau pateikiamas autoDNA.lt ataskaitos pavyzdys, kuriame užfiksuota vairo kolonėlės pusė. Kairė pusė - tai europietiška versija, dešinė pusė - angliška..

Automobilio avarijų tikrinimas autoDNA ataskaitoje

Automobiliai po avarijų – Pažeisti automobiliai – Automobiliams padaryta žala

Lengviausia ir pigiausia nusipirkti nukentėjusį avarijoje arba tiesiog pažeistą automobilį. Tokių automobilių pasiūla kasmet tik didėja. Uždarbis perparduodant tokias transporto priemones dažniausiai yra didesnis, todėl nieko nuostabaus, kad skelbimuose jų yra tiek daug. Manoma, kad maždaug 50% naudotų automobilių anksčiau yra buvę vienaip ar kitaip pažeistos.

patikrinti po avarijos suremontuotą automobilį

Aukščiau pateikiame autoDNA.lt ataskaitos pavyzdį, kuriame matyti, jog automobilis yra buvęs pažeistas. Pasistenkite kuo išsamiau išsiaiškinti tokių įvykių aplinkybes. Dar geriau, jeigu turite galimybę apsilankyti autorizuotame aptarnavimo centre - ten dirbantys specialistai išsamiai apžiūrės automobilį.

Gamintojų atšaukimai

Kaip patikrinti automobilį?

Nesvarbu, perkate naują ar naudotą automobilį, jame gali būti paslėptų gamybos defektų. Pasaulyje garsiai nuskambėjo atvejai su savaime išsiskleidžiančiomis saugos oro pagalvėmis ir užstrigusiu stabdžių pedalu, tačiau tokių pavyzdžių yra ir daugiau. Dauguma iš jų neigiamai įtakoja saugumą. Gamintojai yra įpareigoti apie gamybos defektus pranešti atitinkamoms tarnyboms ir, padedami dilerių, informuoti klientus. Deja, dileriai dažniausiai turi tik naują automobilį pirkusio asmens kontaktinius duomenis, todėl perparduota tokia transporto priemonė rizikuoja likti be svarbių pakeitimų (remonto).

automobilio istorijos ataskaita po VIN patikros

Aukščiau pateikiame autoDNA.lt ataskaitos pavyzdį, kuriame užfiksuotas gamintojo inicijuotas aptarnavimas. Tokiais atvejais rekomenduojame automobilį patikrinti mūsų tinklalapyje - taip sužinosite, kokie serviso darbai turėtų būti atlikti. Dažniausiai tokiems darbams netaikomas laiko terminas. Nesvarbu, kurioje šalyje automobilis buvo pirktas, gamintojo defektus galėsite pašalinti Lietuvoje (jeigu tik čia yra gamintojo atstovas). Ši paslauga Jums nieko nekainuos.

patikrinti vogtumą

Kaip patikrinti, ar automobilis nevogtas?

Visuomet patikrinkite vogtų automobilių duomenų bazę - papildomas budrumas nepakenks ne tik tikrinant automobilio techninę būklę ar dokumentus, bet ir jo legalumą. Įsitikinkite, kad transporto priemonė nebuvo pavogta ir jos nėra policijos sudarytame ieškomų automobilių sąraše. Jeigu netyčia vogtą automobilį nusipirktumėte, yra labai didelė tikimybė, kad jis bus konfiskuotas. Tuomet grėstų ne tik nuostoliai, bet ir kaltinimai disponavus vogtu daiktu.

Ieškomų automobilių duomenų bazė autoDNA

Aukščiau pateikiame autoDNA.lt ataskaitą, kurioje galima matyti, kaip mūsų sistema patikrino daugybę vogtų automobilių registrų. Iš kurios šalies automobilis bebūtų atgabentas, ieškomų transporto priemonių duomenų bazę tikrinkite visuomet!

automobilio įrangos ataskaita

Automobilio įranga

Faktinės automobilio įrangos palyginimas su gamykline konfigūracija padeda nustatyti kai kuriuos faktus, ypač buvusias avarijas, pažeidimus ar kitus incidentus. Labai dažnai remonto dirbtuvės siekia išvengti didelių kaštų, todėl po avarijos atkuria ne visą įrangą, kuri buvo numatyta gamintojo. Šioje vietoje atsiranda dar viena galimybė įvertinti tikrąją automobilio būklę ir patikrinti originaliai sumontuotos įrangos sąrašą. Štai keletas pavyzdžių: apdailos spalva, išorės dažymas (moldingai, buferiai, veidrodėliai, durų rankenos ir t.t.), šildomi ir užlenkiami veidrodžiai, šildomas priekinis ir galinis stiklai, saugos oro pagalvių skaičius, elektriniai langų kėlikliai. Nepraleiskite pro akis ir, atrodytų, nesvarbaus dalyko - navigacijos ir garso sistemos tipo. Avariją patyrusiuose automobiliuose ši įranga dažniausiai keičiama neoriginalia arba originalia, tačiau kitokio modelio.

automobilio istorijos ataskaita - informacija apie įrangą

Yra ir daugiau galimų įrodymų, kad automobilis parduodamas ne toks, koks nuriedėjo nuo gamyklos konvejerio. Jame papildomai gali būti sumontuoti elektriniai langų kėlikliai, sportinis paketas ar kiti patobulinimai.

Automobilio nuotraukos autoDNA ataskaitoje

Automobilio nuotraukos

Perkant naudotą automobilį niekuomet nepakenks pamatyti ankstesnes jo nuotraukas. Dažnai nutinka, kad „niekuomet nedaužtas" automobilis realiai buvo patekęs į rimtą avariją. Nuotraukos taip pat atskleidžia, ar automobilis buvo taisytas, modifikuotas, ar jo ankstesnė išvaizda skiriasi nuo tos, kuri matoma dabar.

Automobilio istorija - archyvinės nuotraukos

Nuotraukos - jeigu jų pateikiama daug ir iš skirtingų laikotarpių - gali parodyti, kaip dažnai automobilis buvo pardavinėjamas to paties arba kito savininko.

Paskutinės užklausos autoDNA duomenų bazėse

Paskutinės užklausos

Prieš pirkdami naudotą automobilį galite patikrinti, kas ir kada juo domėjosi, žiūrėjo konfigūraciją, odometro parodymus, nuotraukas ir t.t. Didelis patikrų skaičius per trumpą laikotarpį gali reikšti, kad savininkas nesėkmingai bando parduoti jam priklausantį automobilį. Susimąstykite - kodėl. Patikros iš skirtingų vietų (pvz., šalies šiaurės ir pietų), kurias skiria keleto mėnesių laikotarpis gali reikšti, kad automobilis jau spėjo pakeisti savo šeimininką, o dabar parduodamas vėl. Vadinasi, transporto priemonė greičiausiai neatitiko naujojo savininko lūkesčių.

Čia galite matyti paskutines užklausas apie šį automobilį

iš Belgijos atgabento automobilio istorijos ataskaita

Automobilių iš Olandijos istorija

Vakarų Europos šalyse, kur didžiąją dalį kelių sudaro greitkeliai, vidutiniai metiniai automobilių nuvažiuojami atstumai yra labai dideli. Vyrauja nuomonė, kad iš ten atvežti automobiliai „dirbo" sunkiai ir ilgai, tačiau tai - nebūtinai tiesa. Nesąžiningi pardavėjai neretai „atsuka" ridą, ypač jeigu automobilis yra nuvažiavęs daugiau nei 200 tūkstančių kilometrų. Taip jau susiklostė, kad 150-190 tūkst. km yra nematoma riba, iki kurios pirkėjas yra labiau linkęs įsigyti pasirinktą automobilį. „autoDNA” siūlo specialias ataskaitas, leidžiančias sužinoti iš Olandijos atvežtų automobilių tikrąją ridą. Pabandykite - tikrai įdomu palyginti pardavėjo teiginius su ataskaitoje pateiktais duomenimis.

ridos patikrinimas NAP

Informacija apie instaliuotą dujų įrangą taip pat yra labai svarbi. Verta turėti omenyje, kad benzininis automobilio variklis savaime dar negarantuoja mažos ridos. Olandijoje labai populiari dujų įranga, todėl net ir 8 metų senumo automobiliai su benzininiais varikliais gali būti nuvažiavę 250-300 tūkst. kilometrų ar dar daugiau.

Iš JAV importuoto automobilio istorijos ataskaita

Automobilių iš JAV ir Kanados istorija

Iš JAV ir Kanados atvežti naudoti automobiliai yra gana populiarūs Europoje. Kartais sprendimą pirkti tokį automobilį lemia patraukli kaina, kitais atvejais - noras turėti retą, tik JAV rinkai skirtą modelį. Kaip ten bebūtų, dėl perkamo automobilio būklės niekuomet negalima būti tikram. Juo labiau, kad turint omenyje transportavimo kaštus, mokesčius ir dolerio kursą, pardavėjams visuomet pelningiau importuoti pažeistus automobilius. Sutaisyti tokie automobiliai dažniausiai tampa „nedaužtais", todėl prieš juos perkant būtina patikrinti istoriją. Tam, kad sužinotumėte visus Jus dominančio automobilio praeities niuansus, autoDNA.lt svetainėje rekomenduojame įsigyti „AutoCheck” ataskaitą. JAV ir Kanadoje automobilių eksploatacijos duomenys renkami labai skrupulingai, todėl, tarkime, informacija apie rimtus pažeidimus ar potvynio padarytą žalą dažniausiai bus pateikta ir konkretaus automobilio istorijos ataskaitoje.

Iš JAV arba Kanados importuoto automobilio istorijos ataskaita

Iš Prancūzijos atgabento automobilio istorijos ataskaita

Automobilių iš Prancūzijos istorija

Prancūzija yra viena populiariausių Europos šalių, iš kurios į Lietuvą įvežami naudoti automobiliai. Visgi prieš perkant anksčiau Prancūzijoje registruotą transporto priemonę nepakenktų sužinoti, ką apie jos istoriją sako VIN numeris. Automobilių iš Prancūzijos ataskaitoje pateikiame ne tik bendrą automobilio informaciją (gamintojo ir modelio pavadinimus, variklio tipą, degalų rūšį, durelių skaičių ir t.t.), tačiau ir pažeidimų istorija (tikrinimas, ar transporto priemonė užfiksuota buvusi pažeista), jo paskirtį (ar buvo naudojamas kaip komercinis, taksi, nuomos automobilis) bei savininkų istoriją (priklausė vienam ar keletui asmenų). Šioje ataskaitoje taip pat pateikiame papildomus duomenis apie gamintojo deklaruojamas CO2 emisijas ir degalų sąnaudas.

automobilio iš Prancūzijos istorija

istorijos ataskaita automobiliui iš Prancūzijos

Nemokama VIN patikra
Įrašykite teisingą VIN numerį