VIN tikrinimas

Kaip patikrinti naudotus automobilius?

Prieš pirkdami automobilį būtinai sužinokite jo VIN numerį, kurį vėliau galėsite patikrinti. VIN tikrinimas „autoDNA” duomenų bazėje nieko nekainuoja. Jeigu tikrinant VIN numerį kils įtarimų dėl automobilio būklės, galėsite užsakyti „autoDNA” ataskaitą - taip sumažinsite tikimybę įsigyti prastą automobilį.

Kodėl turėtumėte tikrinti VIN numerį

VIN numeris - kas tai?

VIN numeris (angl. Vehicle Identification Number) yra unikalus septyniolikos simbolių rinkinys, apibūdinantis konkretų automobilį. Jį žinant galima gauti konkretaus automobilio istorijos ataskaitą.

Kas yra VIN numeris

Kodėl VIN tikrinimas perkant automobilį yra toks svarbus?

„autoDNA” leidžia iššifruoti VIN numeryje gamintojo užkoduotą informaciją, todėl prieš pirkdami naudotą automobilį galite patikrinti, ar pardavėjo skelbiama informacija sutampa su realybe. Nepraleiskite pro akis bet kokio įrangos ar datų neatitikimo - tai gali būti ženklas, kad verta išsamiau pasidomėti šio automobilio istorija arba visai atsisakyti pirkinio. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių sukčiavimo atvejų, kuriuos demaskuoti galite patikrindami VIN numerį:

  • odometro atsukimas - VIN tikrinimas leidžia pamatyti ridos duomenų kitimo istoriją. Užtenka keleto, o kartais net ir vienintelio - paskutinio - odometro rodmenų užfiksavimo, kad būtų paprastai nustatytas esamos ridos teisingumas.
  • avarijos ir incidentai - kai kurie automobiliai gali būti parduodami kaip „niekuomet nedaužti", nors realybėje yra tiesiog labai gerai suremontuoti. VIN numerio dekodavimas leidžia sužinoti, ar automobilis buvo kada nors patekęs į eismo įvykį. Kai kuriais atvejais „autoDNA” ataskaitose būna pateikiamos archyvinės automobilio nuotraukos.
  • vagystės - vogto automobilio pirkimas, matyt, yra viena prastesnių investicijų. „autDNA" ataskaitose pateikiama informacija, ar automobilis yra ieškomas.
  • gamyklinės įrangos pakeitimai - daugumoje ataskaitų pateikiama informacija, su kokia sumontuota įranga automobilis paliko gamyklą. Tai reiškia, kad nesunkiai galima patikrinti parduodamo automobilio komplektacijos originalumą. Esant neatitikimams, atsiranda puiki proga pasiderėti dėl kainos.
Automobilio patirtų avarijų tikrinimas pagal VIN numerį

Kur rasti VIN numerį?

Yra keletas vietų, kuriose galite rasti automobilio VIN numerį:

  • automobilio registracijos dokumentuose
  • ant specialios lentelės, kuri negali būti atskirta nuo automobilio. Lentelę dažnai galima rasti ties dešine priekine sėdyne, kairiu langu, taip pat ant kurio nors iš dešinės pusės statramsčių. VIN numerio taipogi galima ieškoti variklio skyriuje arba ties dešiniu ratu. Skirtingus modelius automobilių gamintojai VIN numeriu ženklina skirtingose vietose.

Vis daugiau ir daugiau žmonių supranta VIN numerio svarbą, todėl ir parduodamų automobilių skelbimuose jie minimi vis dažniau. Visgi juos skelbia toli gražu ne visi pardavėjai. Nesikuklinkite - prieš pirkdami automobilį sužinokite jo VIN numerį ir patikrinkite istoriją. Tik taip išvengsite katės pirkimo maiše.

VIN numerio vietos

Kur patikrinti VIN numerį?

Perkamo automobilio VIN numerį galima patikrinti dviem būdais:

  • VĮ "Regitra" duomenų bazėje https://www.eregitra.lt/viesa/paiesk/Index.php, kur tikrinimui reikės užpildyti nemažiau nei du laukelius: VIN numerį, valstybinį numerį arba registracijos dokumento numerį. Tokios užklausos rezultatai - pagrindiniai automobilio duomenys, informacija apie draudimo poliso galiojimą ir paskutiniai ridos duomenys, užfiksuoti techninės apžiūros metu;
  • autoDNA.lt svetainėje, kur galima tikrinti bet kurioje pasaulio šalyje registruotus automobilius. Suvedus VIN numerį, galima sužinoti daug naudingos informacijos apie perkamą naudotą transporto priemonę. Priklausomai nuo konkretaus automobilio, autoDNA.lt ataskaitoje gali būti pateikti informacija apie ridą, avarijas, automobilio įrangą ir t.t. Prieš užsakant ataskaitą galima matyti, kokie duomenys joje bus.
Pamatykite, kur galite patikrinti automobilio VIN numerį
Informuojame, kad ši svetainė naudoja slapukus, kad galėtumėte naudotis mūsų paslaugomis, o mes pateikti optimizuotą turinį ir pritaikyti tinklalapį pagal jūsų poreikius. Galite tvarkyti slapukus pakeisdami naršyklės nustatymus. Jei ir toliau naudosite mūsų tinklalapį nekeisdami savo naršyklės nustatymų, reiškia sutinkate, kad naudosime slapukus. Daugiau informacijos rasite mūsų svetainėje skiltyje privatumo politika.