Kas yra VIN numeris?

VIN yra akronimas, naudojamas kaip transporto priemonės identifikavimo numeris.

Jis yra unikalus kiekvienai transporto priemonei, kaip ir DNR yra unikalus kiekvienam žmogui. VIN leidžia klasifikuoti transporto priemones pagal universalią schemą visiems rinkoje esantiems subjektams.

Jos pagrindu autoDNA gali padėti sužinoti jūsų automobilio, motociklo ir net sunkvežimio istoriją.

Gamintojai, vadovaudamiesi Tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO) standartinėmis normomis, savo transporto priemonėms paskiria VIN numeris ir pažymi (įprastai) juos tam tikrose kėbulo vietose. Tačiau ne visada taip buvo.

Kėbulo numerio istorija

VIN numeris pirmą kartą buvo įvestas 1954 m. JAV. Pirmaisiais metais po jo įvedimo, iki 1981 m., nebuvo vieno vieningo VIN numerių (kėbulo numerių) standarto, o transporto priemonių gamintojai naudojo įvairias informacijos kodavimo formas. Atsižvelgiant į didėjantį transporto priemonių skaičių, buvo nuspręsta, kad tai veikia nelabai gerai, todėl nutarta žymėjimą reguliuoti ir VIN numerį pritaikyti prie pasaulinių ISO normų.

Įvedus ISO normą, gamintojai, gaminantys automobilius Amerikos rinkai, labai greitai prisitaikė prie šio standarto. ISO pristatė rekomendacijas dėl VIN standarto ir jo struktūros taikymo, kėbulo numeris taip pat buvo naudojamas Europoje. Tačiau jame esantys informacijos rinkiniai buvo įvedami palaipsniui.

Kėbulo numerio istorija – įdomus faktas

Pavyzdžiui, didesnius informacijos kiekius „Volkswagen“ pradėjo koduoti 1995–1997 m., o kontrolinį skaitmenį – 2009–2015 m., atrinktiems grupės modeliams. VIN kontrolinis skaitmuo taip pat naudojamas, nors ne visuose prekės ženklų modeliuose. Europos transporto priemonėse jį galima rasti pvz. automobiliui Audi A1.

Žemiau pateikiame prekių ženklų ir modelių sąrašą kartu su jų VIN numeris, kurių kontrolinis skaitmuo yra užkoduotas:

Nuo 2022 m. liepos 6 d. galioja Europos Sąjungos Komisijos įgyvendinimo reglamentas, numatantis, kad Šiaurės Amerikos transporto priemonėse kontrolinis skaitmuo visada turi būti 9-oje VIN pozicijoje.

VIN numeris standartizavimas

ISO – VIN numeris standartizavimas

Dažniausiai naudojamas pasaulinis transporto priemonių identifikavimo standartas buvo įvestas 1981 m., jis plačiai žinomas ir standartizuotas ISO 3779 (VIN numeris turinys ir struktūra), ISO 4030 (VIN numeris vieta ir žymėjimas), ISO 3780 (pasaulinis pirmojo VIN skyriaus suvienodinimas, kuris žymimas WMI).

Kiekvienas VIN numeris turėtų:

VIN numerį sudaro 17 skaitmenų

susidaryti iš 17 simbolių

Tačiau šis standartas taikomas nuo 1981 m. gaminamoms transporto priemonėms.

VIN numeris nėra raidžių i, o ir q

Neturėtų būti sudarytas iš šių raidžių: I (i), O (o) ir Q (q)

Standarte yra naudojamas skaičius 0, kad būtų galima atskirti jį nuo O raidės.

VIN numeris – duomenys išdėstyti pagal standartizuotą šabloną

susideda iš informacijos, išdėstytos pagal standartizuotą schema

Kokią informaciją apima VIN numeris?

VIN numeris apima užkoduotą informaciją. Remdamasi šiuo numeriu, autoDNA gali nuodugniai identifikuoti transporto priemonę ir patikrinti transporto priemonės istoriją. VIN tikrinimas iš esmės yra gamintojo kodo, transporto priemonės techninių duomenų ir jos serijos numerio patikrinimas, taip pat jo kontrolinio skaitmens patikrinimas. Kiekvienas VIN yra padalintas į tris pagrindines dalis.

Skyriai

Pagal ISO 3779 normą, standartiniai VIN numeris susideda iš 3 skyrių:

ISO 3779 norma apibrėžia ir nurodo 17 simbolių VIN numeris ilgį transporto priemonėms, pagamintoms po 1981 m. Iki šios datos pagamintos transporto priemonės gali turėti VIN numerį arba serijos numerį, susidedantį iš 5-13 simbolių. Be to, transporto priemonės, tokios kaip, klasikiniai automobiliai ir amerikietiški automobiliai, dažnai turi VIN numerį, kuris skiriasi nuo 17 simbolių standarto.

Dabar, kai žinote, kas yra VIN numeris, susisiekite su mumis ir identifikuokite savo transporto priemonę. autoDNA padės gauti informaciją apie automobilio istoriją, kurios kitose duomenų bazėse gali nebūti.

Patikrinkite automobilio istoriją – kiekviename VIN skaitmenyje yra informacijos – įdomus faktas

Kiekvienas VIN numeris simbolis turi reikšmę ir jis nebūna panaudotas atsitiktinai.

Patikrinkite automobilio istoriją

Reikšmė

Pažvelkime į 17 simbolių VIN numeris komponentus

Kur rasti VIN numerį?

Pagal nutylėjimą Lietuvoje VIN numeris yra įrašytas į „E“ laukelį transporto priemonės registracijos knygoje. Kitų šalių, tokių kaip Vokietija, Nyderlandai, Belgija, Italija, Prancūzija ir Danija, transporto priemonių registracijos knygose ji gali skirtis. Jis visada turi atitikti VIN numerį, įspaustą teisės aktų nustatytoje plokštelėje, kurią galima rasti įvairiose transporto priemonės vietose. Šis laukas Jūsų transporto priemonės registracijos knygoje niekada negali būti tuščias, nes norint įregistruoti transporto priemonę būtina nurodyti VIN numerį.

Kur rasti VIN – padidinti nuotrauką
Svarbu – VIN – atitinka tiek transporto priemonės registracijos knygelę, tiek įstatyminę plokštelę

Svarbu – patikrinkite, ar VIN numeris transporto priemonės registracijos knygoje yra toks pat kaip VIN, įspaustas jūsų transporto priemonės įstatyminėje lentelėje.

Keleivinėse transporto priemonėse

grindyse keleivio pusėje arba šalia sėdynės vairuotojo pusėje durų stakta kairėje vidinio prietaisų skydelio pusėje variklio skyriuje (priekinis skersinis) dešinėje pusėje priekinio rato priekinis rėmo galas variklį nuo salono skirianti sienelė keleivio pusės slenkstis dešinės pusės elementas už galinio rato Pavyzdys, kur VIN galima rasti lengvajame automobilyje

VIN yra įspaustas ant rėmo arba fiksuotos transporto priemonės dalies. Šiais laikais daugelyje automobilių modelių kėbulo numeris taip pat yra ant apatinės priekinio stiklo dalies, vairuotojo pusėje. Tai labai naudinga vieta, leidžianti greitai pasiekti šį svarbų kiekvieno automobilio elementą.

Čia išvardijome tik populiariausias vietas, kuriose galima rasti įstatymų nustatytas lenteles. Įvairių gamintojų automobiliuose jų galima rasti ir kitose vietose, pavyzdžiui, ant bagažinės grindų plokštės, ar ant vieno iš galinių statramsčių. Jei negalite rasti VIN numerio, kreipkitės pagalbos į prekės ženklo atstovą.

Kur rasti VIN – video iš autoDNA
Transporto priemonės identifikavimo numeris – įdomus faktas

Registracijos dokumentuose (transporto priemonės registracijos knygelėje, transporto priemonės kortelėje) įrašytas transporto priemonės identifikavimo numeris turi sutapti su identifikaciniu numeriu, įspaustu ant atskirų transporto priemonės elementų. Prieš perkant automobilį, pravartu tuo įsitikinti, kad išvengtumėte sukčiavimo.

DUK

Kas yra VIN numeris?

VIN numeris (Vehicle Identification Number) yra unikalus transporto priemonės numeris, naudojamas identifikuoti transporto priemones.

Kokia informacija yra VIN numeris?

VIN numeryje yra visa informacija, reikalinga konkrečiam automobiliui identifikuoti, ypač informacija apie gamintoją, pagaminimo metus ir vietą, įrangą ir kėbulo tipą.

Kaip patikrinti automobilį pagal VIN numeris?

Galite patikrinti transporto priemonę pagal VIN numeris naudodamiesi vyriausybės teikiamomis paslaugomis administravimo institucijose arba naudodamiesi paslauga, kurioje yra milijardai įrašų autoDNA duomenų baze.

Ar galima nemokamai patikrinti VIN numeris?

Yra valstybinių duomenų bazių, kuriose galite patikrinti VIN numeris, dažniausiai nemokamai. Tačiau jų taikymo sritis gali būti vietinė, o tai reiškia juose gali nebūti tarptautinių duomenų. Todėl mes rekomenduojame kiekvieną kartą patikrinti VIN numeris tarptautinėje autoDNA duomenų bazėje.

Kas yra „automobilis citrina“?

„Citrininis automobilis“ yra dažnai vartojamas terminas, apibūdinantis automobilį su paslėptomis problemomis, nuslepiant praeitį ar kitas savybes, kuriomis pardavėjas gali piktnaudžiauti padidindamas automobilio vertę.

Kaip patikrinti VIN autoDNA? – mygtukas

Sužinokite, kaip patikrinti VIN numeris autoDNA

Kaip patikrinti VIN numeris
Susisiekite su mumis
Informuojame, kad ši svetainė naudoja slapukus, kad galėtumėte naudotis mūsų paslaugomis, o mes pateikti optimizuotą turinį ir pritaikyti tinklalapį pagal jūsų poreikius. Galite tvarkyti slapukus pakeisdami naršyklės nustatymus. Jei ir toliau naudosite mūsų tinklalapį nekeisdami savo naršyklės nustatymų, reiškia sutinkate, kad naudosime slapukus. Daugiau informacijos rasite mūsų svetainėje skiltyje privatumo politika.