VIN numeris Auto kėbulo numeris

Bet kuris gatvėte matomas automobilis yra pažymėtas unikaliu transporto priemonės idetifikaciniu numeriu (VIN). Šis numeris dažnai vadinamas tiesiog kėbulo numeriu.

Pasaulyje nėra dviejų automobilių, kurie būtų pažymėti tuo pačiu VIN. Dėl šios priežasties kėbulo numeris kartais palyginamas su DNR ar pirštų antspaudu, nes leidžia paprastai ir tiksliai nustatyti transporto priemonės tapatybę.

Regionas ir gamintojo pavadinimas
Transporto priemonės tipas (unikalus kiekvienam gamintojui)
Transporto priemonės identifikavimo dalis
1HG
CM8263
3A004352
wmi
vds
vis

Kokie duomenys užšifruoti VIN?

pirmieji trys simboliai sudaro WMI dalį; tai identifikacinis gamintojo kodas ir šalis, kurioje automobilis buvo surinktas. Pavyzdžiui, Japonijoje pagamintų automobilių VIN prasideda raide „J", o Jungtinėse Amerikos valstijose - skaitmeniu „1".

antrojoje VIN dalyje užšifruota automobilio tipo informacija. Šią dalį gamintojai gali sudaryti savo nuožiūra, tačiau jie turi išsitekti tarp 4 ir 9 simbolių. Būtent čia galima nustatyti, ar automobilyje sumontuotos saugos oro pagalvės, kokie saugos diržai pritaikyti, koks kėbulo tipas ir durelių skaičius, taip pat kokia yra automobilio klasė (pvz., SUV, ekonominė klasė). Paskutinis šios dalies simbolis yra kontrolinis skaitmuo. Naudojant specialų algoritmą galima patikrinti, ar kuris nors prieš jį esantis simbolis nebuvo suklastotas.

simboliai nuo 10 iki 17 yra skaičiai ir raidės (paskutiniai keturi - visuomet skaičiai), leidžiantys nustatyti konkretų automobilį (ši dalis unikali kiekvienam automobiliui), variklio versiją, pavaros tipą, aksesuarus ir t.t. Be to, būtent šioje dalyje užkoduojama informacija apie modelio metus ir gamyklą, kurioje buvo pagaminta transporto priemonė (metai visuomet užšifruojami dešimto simbolio vietoje).

Kur rasti VIN?

Registracijos pažymėjimas

Pirmoji vieta, kurioje turėtumėte pradėti ieškoti VIN numerio, yra „E“ raide pažymėtas laukelis registracijos pažymėjime. Tai – privalomas laukelis; be jo transporto priemonė negali būti užregistruota. Svarbu žinoti, kad registracijos dokumente esantis VIN numeris turi sutapti su tuo, kuris įspaustas ar pritvirtintas ant automobilio kėbulo.

Automobilio VIN numeris yra rašomas registracijos dokumento „E”skiltyje

Priekinis stiklas

Daugumoje šiuolaikinių automobilių VIN numerį galima rasti priekinio stiklo apačioje ties vairuotoju. 17 simbolių rinkinys turėtų būti gerai matotas, todėl net ir be pardavėjo pagalbos pavyks jį surasti.

VIN numerį galima rasti priekinio stiklo apačioje

Kėbulo dalys

Kai kuriuose automobiliuose VIN numerį galima rasti ant įvairių kėbulo dalių. Pavyzdžiui, apatinėje statramsčio dalyje, šalia vairuotojo sėdynės („Škoda“, „Seat“). Identifikacinį numerį taip pat galima rasti ties priekinių durelių lankstais („Audi“) arba ant ugniasienės (BMW, „Volvo“).

Automobilio VIN numeris taip pat tvirtinamas ant kėbulo dalių

12 simbolių VIN numeris

Kai kuriais atvejais automobilis identifikuojamas tik 12 simbolių rinkiniu. Taip gali nutikti dėl to, kad ankstesnis VIN numeris buvo pažeistas arba neįskaitomas, o transporto priemonės savininkas, vadovaudamasis įstatymais, nusprendė jį pakeisti.

Verta atkreipti dėmesį ir į senovinius automobilius, kurių VIN numerio formatas taip pat skiriasi nuo įprasto 17 simbolių rinkinio. 1954-1981 metais nebuvo vieningo VIN standarto, todėl kiekvienas gamintojas automobilius žymėjo taip, kaip manė esant teisinga.

Informuojame, kad ši svetainė naudoja slapukus, kad galėtumėte naudotis mūsų paslaugomis, o mes pateikti optimizuotą turinį ir pritaikyti tinklalapį pagal jūsų poreikius. Galite tvarkyti slapukus pakeisdami naršyklės nustatymus. Jei ir toliau naudosite mūsų tinklalapį nekeisdami savo naršyklės nustatymų, reiškia sutinkate, kad naudosime slapukus. Daugiau informacijos rasite mūsų svetainėje skiltyje privatumo politika.