Bet kuris gatvėte matomas automobilis yra pažymėtas unikaliu transporto priemonės idetifikaciniu numeriu (VIN). Šis numeris dažnai vadinamas tiesiog kėbulo numeriu.
Pasaulyje nėra dviejų automobilių, kurie būtų pažymėti tuo pačiu VIN. Dėl šios priežasties kėbulo numeris kartais palyginamas su DNR ar pirštų antspaudu, nes leidžia paprastai ir tiksliai nustatyti transporto priemonės tapatybę.
Kokie duomenys užšifruoti VIN?
pirmieji trys simboliai sudaro WMI dalį; tai identifikacinis gamintojo kodas ir šalis, kurioje automobilis buvo surinktas. Pavyzdžiui, Japonijoje pagamintų automobilių VIN prasideda raide „J", o Jungtinėse Amerikos valstijose - skaitmeniu „1".
simboliai nuo 10 iki 17 yra skaičiai ir raidės (paskutiniai keturi - visuomet skaičiai), leidžiantys nustatyti konkretų automobilį (ši dalis unikali kiekvienam automobiliui), variklio versiją, pavaros tipą, aksesuarus ir t.t. Be to, būtent šioje dalyje užkoduojama informacija apie modelio metus ir gamyklą, kurioje buvo pagaminta transporto priemonė (metai visuomet užšifruojami dešimto simbolio vietoje).
Kur rasti VIN?
Registracijos pažymėjimas
Pirmoji vieta, kurioje turėtumėte pradėti ieškoti VIN numerio, yra „E“ raide pažymėtas laukelis registracijos pažymėjime. Tai – privalomas laukelis; be jo transporto priemonė negali būti užregistruota. Svarbu žinoti, kad registracijos dokumente esantis VIN numeris turi sutapti su tuo, kuris įspaustas ar pritvirtintas ant automobilio kėbulo.

Priekinis stiklas
Daugumoje šiuolaikinių automobilių VIN numerį galima rasti priekinio stiklo apačioje ties vairuotoju. 17 simbolių rinkinys turėtų būti gerai matotas, todėl net ir be pardavėjo pagalbos pavyks jį surasti.

Kėbulo dalys
Kai kuriuose automobiliuose VIN numerį galima rasti ant įvairių kėbulo dalių. Pavyzdžiui, apatinėje statramsčio dalyje, šalia vairuotojo sėdynės („Škoda“, „Seat“). Identifikacinį numerį taip pat galima rasti ties priekinių durelių lankstais („Audi“) arba ant ugniasienės (BMW, „Volvo“).

12 simbolių VIN numeris
Kai kuriais atvejais automobilis identifikuojamas tik 12 simbolių rinkiniu. Taip gali nutikti dėl to, kad ankstesnis VIN numeris buvo pažeistas arba neįskaitomas, o transporto priemonės savininkas, vadovaudamasis įstatymais, nusprendė jį pakeisti.
Verta atkreipti dėmesį ir į senovinius automobilius, kurių VIN numerio formatas taip pat skiriasi nuo įprasto 17 simbolių rinkinio. 1954-1981 metais nebuvo vieningo VIN standarto, todėl kiekvienas gamintojas automobilius žymėjo taip, kaip manė esant teisinga.