Visos

Belaipsnė (CVT) transmisija: pliusai ir minusai

2 kovo 2020

Kiekvienas vairuotojas, iš automobilio su mechanine transmisija persėdęs į transporto priemonę su automatine pavarų dėže, tuoj pat pastebi pasikeitusią vairavimo kokybę. O ką galima pasakyti apie automobilį su belaipsne transmisija? Ar jį vairuoti – vienareikšmiškai teigiama patirtis?

Kaip veikia belaipsnė transmisija?

Belaipsnė transmisija – tai tam tikra automatinės transmisijos rūšis. Idėja, kuria remiantis ji buvo sukurta, skamba įspūdingai: galimybė gauti begalinį pavarų perjungimo skaičių neperjunginėjant pavarų.

Trumpai tariant, belaipsnė transmisija nuolat perduoda ratams sukimo momentą, todėl vairuojant tokį automobilį galima mėgautis nepakartojamu sklandžiu greitėjimu, nekvaršinant galvos dėl tokių „smulkmenų“ kaip pavarų perjungimas.

Tiksliau, belaipsnėje transmisijoje klasikinės pavaros yra keičiamos kintamo skersmens skriemuliais. Dėl tokios pavarų dėžės konstrukcijos pavarų perjungimo koeficientą galima pritaikyti atsižvelgiant į konkretų sukimo momentą.

Vienas iš įdomių dalykų, susijusių su belaipsne transmisija, yra „pavarų perjungimo imitatorius“, kurį galima įsigyti kai kuriuose šio tipo automobiliuose. Tai yra puikus sprendimas tiems vartotojams, kurie persėdo iš automobilio su mechanine pavarų dėže, ir jiems dar sunku atsisakyti senų įpročių. Antras būdingas belaipsnės transmisijos bruožas yra tas, kad nėra jaučiamos koreliacijos tarp laipsniško greitėjimo ir didėjančių variklio apsukų.

Automobilių su belaipsne transmisija privalumai

 

Automobiliams su belaipsne transmisija, be kita ko, būdingi šie privalumai:

1) variklio „lankstumas“;

2) mažesnės degalų sąnaudos (nebent mėgstate greitai įsibėgėti);

3) didesnis važiavimo komfortas (pvz., mažesnis triukšmas transporto priemonės salone) dėl mažo variklio sūkių skaičiaus važiuojant pastoviu greičiu;

4) ypač sklandus vairavimas;

5) tolygesnis važiavimas įkalnėn;

6) lengvumas ir kompaktiškumas;

7) naudojimo paprastumas.

Automobilių su belaipsne transmisija trūkumai

Jeigu belaipsnė transmisija turi tiek daug privalumų, kodėl gi jai iki šiol nepavyko užkariauti automobilių pasaulio? Galiausiai, ji buvo sugalvota ne vakar. Pasirodo, šis įkvepiantis sprendimas turi tam tikrų trūkumų. Didžiausi belaipsnės transmisijos trūkumai yra šie:

1) didelės remonto arba keitimo išlaidos;

2) palyginti greitas pavaros diržo susidėvėjimas arba išsitempimas;

3) mažesnis viso mechanizmo patvarumas, palyginti su klasikiniais sprendimais;

4) lėtesnis greitėjimas;

5) didelės degalų sąnaudos važiuojant dideliu greičiu;

6) daugiau triukšmo įsibėgėjant;

7) elektroninės įrangos gedimai.

Apibendrinimas: ar verta rinktis automobilį su belaipsne transmisija?

Automobiliai su belaipsne transmisija tikrai verti dėmesio dėl daugelio priežasčių. Be to, jų privalumas dar ir tas, kad ši technologija nuolat tobulinama ir modifikuojama. Trūkumai reguliariai ištaisomi. Inžinieriai kiekvieną dieną išsprendžia vis daugiau susijusių problemų.

Tad jei svarstote galimybę įsigyti automobilį su belaipsne transmisija, atsižvelkite į savo vairavimo stilių. Jei esate ramus vairuotojas (nemėgstate šokti iš vietos ir vengiate viršyti greitį), vairuoti automobilį su belaipsne pavarų dėže bus tikras malonumas.

Todėl norėdami atsakyti į pradinį klausimą, ko galima tikėtis vairuojant automobilį su belaipsne transmisija tiesiog pasakykime, kad viskas priklauso nuo… vairuotojo.

Suma komentarų: 0

El. pašto adresas nebus skelbiamas.