Blogas

Naudoto automobilio pirkimas Lietuvoje (estų patirtis)

Kurio autorius 18/12/2019

Be abejo, visi turi bent vieną draugą ar šeimos narį, kuris yra nusipirkęs ar bent jau susipažinęs su automobilio pirkimo procesu iš Lietuvos. Yra daugybė priežasčių, kodėl tai yra populiaru. Pirmiausia automobilių pasirinkimas, modelių ir įrangos įvairovė labai vilioja, neminint akivaizdaus pliuso, tai galimybės juos įsigyti pigiau nei namuose. Atsižvelgiant į visa tai, vis dar egzistuoja stigma dėl automobilių, importuotų iš Lietuvos. Kodėl taip yra ir kaip vyksta automobilio pirkimo procesas iš ten?

Kaip atrodo tipiška automobilių pirkimo patirtis

Važiuojate iki Kauno, susirandate automobilių turgų ir pradedate ieškoti automobilio. Ši aikštelė yra didžiulė, ji iš esmės užima visą tipinio Estijos miesto plotą. Kadangi galite pasirinkti iš daugybės automobilių, neturėsite laiko atidžiai jų visų patikrinti. Apžiūrinėdami automobilius galite pamatyti kaip vieną šviežiai iškrautą autovežį išvažiuojantį iš stovėjimo aikštelės iškart pakiečia kitas, užkrautas ką tik atvežtais automobiliais. Apibendrinant galima pasakyti, kad paprasčiausiai negalite visko apžiūrėti, nes tam reikia per daug laiko ir nuolat atkeliauja vis nauji automobiliai. Suradę automobilį, kuris atrodo jums tinkamas ir iš pažiūros tvarkingas, jį galite išbandyti apsukant ratą aplink stovėjimo aikštelę. Po to vyksta derybos dėl kainos, susitarus ir suderinus viską su pardavėju gaunate tranzitinius numerius. Kiekvienas turi savo metodą, tačiau daugelis naudoja tiesiog žymekliu užrašytus valstybinius numerius. Po to, kai viskas sutvarkyta ir padaryta, jūs galite važiuoti namo ir daug geriau susipažinti su savo naujuoju automobiliu.

Kokios stigmos yra perkant lietuviškus automobilius?

Nors kiekvienoje naudotų automobilių rinkoje yra rizikų, Lietuvoje rizikų ir nepasitikėjimo dėl naudotų automobilių dar daugiau.

Tai būtų:

• Automobilis gali būti suvirintas iš 2 skirtingų automobilių

• Automobilis vogtas

• Automobilio būklė techniškai siaubinga

• Pardavėjas bandys jus apgauti dėl kainos

• Aptarnavimo istorija yra labai neaiški ir įtartina

Nors šie teiginiai gali būti pritaikyti bet kuriai šaliai, tačiau kadangi automobilis yra perkamas iš turgaus prekeivio, o jiems tai yra verslas, galima abejoti dėl jų pardavimo metodų.

 Ar tikrai Estijoje parduodama daug automobilių iš Lietuvos?

Taip, deja pažiūrėjus automobilių skelbimus estiškuose pardavimo portaluose kaip „auto24“, informacija gali būti toli nuo tiesos. Daugybė automobilių niekada nebuvo oficialiai įregistruoti Lietuvos automobilių registre ir nėra jokios informacijos apie tai, kad automobiliai kada nors buvo Lietuvoje. Iš esmės automobilis, importuotas iš Italijos, iš tiesų savo kelionę pradėjo iš ten, tačiau vietinis estas, kuris bando jums tą automobilį parduoti, tikriausiai nusipirko automobilį Lietuvoje. Problema ta, kad sunku žinoti, kokios būklės ir kokiomis aplinkybėmis automobilis atvyko į šalį.

Ar įmanoma rasti patikimą automobilį iš Lietuvos?

Iš tiesų įmanoma rasti gerą automobilį, tačiau dažnai tai yra sėkmės reikalas. Daugybė automobilių, kurie atvyksta į Lietuvos turgus, yra tie, kurie buvo pigiai parduodami Europos aukcionuose ir jų būklė gali būti labai įvairi. Dažnai bandydamas teirautis apie automobilio būklę iš pardavėjo “atvirai” išgirsi, kad jis nenutuokia apie ją, juk automobilis ne naujas, arba kad su juo tikrai viskas gerai ir jis jums sako tiesą. Jei pardavėjas sako ką kita, tai greičiausiai yra tik dar vienas pardavimo triukas. Pamačius, kokius perpardavėjai įsigyja automobilius, suprasite, kad rasti gerą patikimą automobilį yra tarsi surasti adatą šieno kupetoje.

Užuot apžiūrinėję automobilių aikšteles, galite išbandyti savo laimę ieškant gero automobilio, perkant jį iš paprastų vietinių gyventojų. Nes pirkdami automobilį iš paprasto gyventojo turite daugiau laiko susipažinti su automobiliu ir sužinoti tiek informacijos, kiek norite. Be to, tokiu atveju bandomasis važiavimas gali būti ilgesnis ir įvairiomis sąlygomis. Atsižvelgiant į tai, jūs neturėtumėte ignoruoti visų automobilių pardavimo portaluose, kurių nurodyta kilmės šalis yra Lietuvą, nes tai gali reikšti, kad automobilis buvo nupirktas iš lietuvio, kuris faktiškai naudojosi automobiliu ir jį prižiūrėjo būtent Lietuvoje. Jau neminint to, kad keliai Lietuvoje nėra blogi, na bent jau tikrai geresni nei mūsų pietinių kaimynų.

Į ką reikia atkreipti dėmesį ieškant mašinos Lietuvoje?

Bandant nusipirkti automobilį apskritai reikia atsižvelgti į daugybę dalykų, tačiau yra keletas dalykų, į kuriuos reikia labiau kreipti dėmesį, nei į kitus jo ieškant Lietuvoje. Pirmiausia neskubėkite, nes yra daugybė automobilių, todėl išsirinkite geriausią, o ne pirmą mašiną tą pačią dieną, kai atvykstate į šalį. Antra, visada patikrinkite mašinos istoriją ir nekreipkite dėmesio į pardavėjo pateiktą istorijos informaciją. Galiausiai, nepamirškite pasižvalgyti po miestus ir kaimus, tai nebūtinai turi būti tik kelionė mašinos pirkimui. Atsipūskite ir susipažinkite su vietos įžymybėmis, nes jūs jau esate ten, kodėl gi šiek tiek nepaturistavus.

Suma komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *